Co czytać, aby być na bieżąco? Gdzie szukać inspiracji? Co śledzić, aby nie mieć braków? W dzisiejszych czasach, oprócz wydań papierowych, które na szczęście ciągle jeszcze nie odchodzą do lamusa, warto i należy śledzić blogi, zwłaszcza te najlepsze. 

Najlepsze zagraniczne blogi

Najlepsze blogi czyli jakie?

Najlepsze subiektywnie, rzecz jasna to po pierwsze. Po drugie, najlepsze czyli aktualne i aktualizowane często. Po trzecie takie, które są czytane i pisane dla tych co czytają. Przedstawiam więc subiektywnie najlepsze blogi z dziedziny e-marketingu, gdyż to dziedzina, w której prawie codziennie dzieje się coś nowego, dlatego też warto śledzić wiele blogów, aby wiedzieć “co w branży piszczy”. 

Content Marketing Institute

Content marketing, to niezwykle w tym roku modne hasło, warto więc przyglądać się temu trendowi i śledzić go, a blog Content Marketing Institute to kompendium wiedzy w tym temacie.

The Moz Blog

Czyli potężna dawka wiedzy z dziedziny analityki, seo i linków wszelkiego rodzaju. Bloga prowadzą specjaliści, których czytanie sprawia przyjemność, a co najważniejsze pozwala zdobyć nową wiedzę. 

Inside Ecommerce

Codziennie aktualizowany blog z dziedziny e-commerce. Do czytania, dla wszystkich tych, którzy chcą śledzić e-commercowe trendy a i nowości.

Buffer

Blog, w którym oprócz ogromu wiedzy na temat social media, znajdziesz też potężną dawkę inspiracji, którą łatwo da sie przełożyć na swój biznes.

KissMetrics

Jeszcze jedno źródło wartościowych inspiracji, poparte praktyczną wiedzą i aktualnymi informacjami. Blog o analizach, marketingu oraz testowaniu i pomimo mało chwytliwych zagadnień, bloga czyta się z zapartym tchem.

Help Scout Blog

Ten blog to obowiązkowa pozycja dla marketerów z aspiracjami. Posiada on zarówno dobre treści, jak i wizualnie bardzo dobrze się prezentuje. Spójne grafiki, ładne treści wydawane zgodnie z webwritingowymi zasadami. Innymi słowy wszystko na swoim miejscu.

Serwisy warte uwagi

Oprócz blogów, na uwagę zasługują także poniższe serwisy, ze względu na fakt, jak często są aktualizowane, jak dużą dawkę wiedzy udostępniają i w jak atrakcyjnej formie ją podają.

Gdzie jeszcze warto być?

Ogrom internetu i nieustannie pojawiające się nowe treści to wyzwanie ale i bolączka dzisiejszych internautów. Na pewno więc są przestrzenie gdzie jeszcze nie dotarłam. Jeśli znasz blogi, które warto tutaj umieścić, a przede wszystkim warto czytać, zapraszam do komentowania.

Obserwuj nasze profile social media

 • http://uxpoint.pl/blog/ Bartek

  Polecam conversionxl

 • http://www.strefatekstu.pl Kamil Naja

  Kilka następnych stron do dodania do czytnika RSS

 • http://blog.landingi.pl/ Paulina Kamińska

  Polecam: http://www.quicksprout.com/blog/ (marketing online), http://socialmouths.com/blog/ (głównie social media) i http://www.blogtyrant.com/ (w temacie blogowania) :)

  • http://www.freshmail.pl/ Ela Wróbel

   Dziękuję za inspirację :)

  • http://blog.emedialni.pl/ Maciej Drzał

   Quick Sprout bywa świetny, ale czasem mam wrażenie, że gdziekolwiek bym nie kliknął to czeka na mnie jakaś oferta, landing page lub uśmiechnięta twarz Neil’a Patela. I weź tu później otwórz lodówkę ;)