Jak dodać załącznik w wiadomości?

Przesyłanie wiadomości wraz z załącznikZałącznikTekst, wideo, grafika, plik PDF lub plik dźwiękowy, który dołączany jest do wiadomości           e-mail, ale nie jest zawarty bezpośrednio w niej. Dołączanie załączników nie jest dobrym sposobem - wielu dostawców usług internetowych, czy klientów pocztowych, nie pozwala na ich odczytywanie, ponieważ hakerzy wykorzystują je do dostarczania wirusów i innych złośliwych kodów.  ami nie dość, że może kogoś zdenerwować (jeżeli waży za dużo), to jeszcze narażone jest na blokowanie ze strony programów antywirusowych i antyspamowych.

Może się jednak zdarzyć sytuacja, gdy będziesz potrzebował zrealizować mailing do swoich redaktorów, agentów lub przedstawicieli handlowych, chcąc jednocześnie, aby wiadomości wyglądały w „tradycyjny” sposób.

Przy niewielkiej liczbie adresów takie potrzeby oczywiście są uzasadnione, istnieją jednak pewne ograniczenia:

  • załącznik może mieć maksymalnie 0,5 Mb (500 kb),
  • jednorazowo wysyłkę możesz zrealizować do 1000 odbiorców.

To rozwiązanie pozwala na przesyłanie plików na serwer, z którego będą mogli pobrać je Twoi odbiorcyOdbiorcaOsoba, która wyraźnie poprosi o dołączenie do listy odbiorców, np. przez wypełnienie formularza zapisu do newslettera i wyrazi zgodę na otrzymywanie wiadomości.  . Jednocześnie będziesz mógł zobaczyć w raportach, który link cieszył się największym zainteresowaniem oraz ile konkretnych osób go pobrało.

Jak dodać załącznik w Edytorze FreshMail Designer?

Jeśli chcesz, aby w Twoim mailingu znalazł się też załącznik, wystarczy, że klikniesz w kreatorze na tekst, a wyświetli Ci się pasek edycji. Następnie możesz go dodać klikając w "+" na pasku edycji.

Po otwarciu się okienka możesz dołączyć dowolny element. Załączone pliki nie mogą mieć jednak więcej niż 0.5 MB, a wysyłka z takim załącznikiem jest ograniczona do 1000 odbiorców. Mailing do większej bazy po prostu nie zostanie wysłany.

W kolejnych krokach postępuj tak jak w przypadku standardowej wysyłki.

Jak dodać załącznik w CK Edytorze ?

Aby skorzystać z możliwości dodania załącznika przejdź do trzeciego kroku kreatora kampanii Treść. Opcję Załącz pliki znajdziesz po lewej stronie, na samym dole, w zakładce Ustawienia.

Kliknij w oznaczony obszar a zobaczysz okno otwierania, w którym możesz wybrać plik do załączenia w kampanii. Teraz naciśnij przycisk Otwórz i wgraj na serwer plik ze swojego dysku. Możesz również załączyć plik przeciągając go w ten sam obszar.