Czym jest preheader i jak go wstawić?

Preheader...

… to pierwsze zdanie, jakie wyświetli program pocztowy, zaraz po temacie wiadomości. Jeżeli nie zadbasz o jego treść, automatycznie zaciągnięty zostanie tekst linku podglądu, np. “Jeśli masz problem z wyświetlaniem newslettera…”

Na poniższym przykładzie możesz zobaczyć, jak kampania wyświetla się przed jej otwarciem w skrzynce odbiorczej Gmaila:

Tak prezentuje się preheader umieszczony w kreacji:

Przykład kreacji

Jak dodać preheader mailingu we FreshMail Designerze?

  1. Będziesz w tym celu potrzebował bloku tekstowego, w którym umieścisz treść preheadera. Wybierz go z menu po lewej stronie - najlepiej sprawdzi się ten, z jedną linią tekstu do uzupełnienia.

  1. Blok, który wybierzesz, ma domyślnie biały kolor, więc jeśli chcesz, żeby pasował kolorystycznie do reszty szablonu, kliknij najpierw element szablonu, którego kolor powinien przybrać. Kolor wszystkich bloków automatycznie się zmieni.
  2. Przeciągnij blok myszą w miejsce, w którym chcesz dodać preheader. Powinien się znajdować u samej góry kreacji, nad jej pozostałymi elementami, żeby mógł zaciągnąć go system pocztowy odbiorcyOdbiorcaOsoba, która wyraźnie poprosi o dołączenie do listy odbiorców, np. przez wypełnienie formularza zapisu do newslettera i wyrazi zgodę na otrzymywanie wiadomości.  .

  1. Zaznacz tekst, który będziesz formatować - pojawi się wówczas czarny pasek edycji, z którego wybierzesz odpowiednie parametry, takie jak wielkość czcionki.

  1. Następnie kliknij z czarnego paska edycji symbol A, obok którego zobaczysz też próbkę obecnego koloru czcionki.

Wybierz kolor, który odpowiada kolorowi tła. Możesz też dostosować użyty kolor przesuwając w górę i w dół zielone strzałki na mapie barw.

Po modyfikacji preheader będzie dla Ciebie widoczny tylko, gdy go podświetlisz kursorem. Jednak systemy pocztowe nie będą mieć problemu z jego wykryciem.