Co musisz wiedzieć o CKEditorze?

FreshMail umożliwia Ci stworzenie swojej kampanii na dwa sposoby: albo za pomocą FreshMail Designera, albo przy użyciu CKEditora, czyli edytora, dzięki któremu wykonasz niestandardowy szablon, a dodatkowo będziesz miał możliwość edycji kodu HTML.

Pamiętaj, że jeżeli decydujesz się na stworzenie szablonu w CKEditorze, musisz posiadać wiedzę w tym zakresie - wszelkie poprawki w kodzie będziesz musiał wprowadzić samodzielnie :)

Jak zaimportować szablon?

Aby stworzyć kampanię z użyciem zaprojektowanego przez siebie szablonu, przejdź do zakładki Kreator → Kampania mailingowa. Ustaw odpowiednie parametry, wybierz listę odbiorcówLista odbiorcówBaza danych zawierająca adresy email odbiorców, którzy wyrazili zgodę na przesyłanie przez dysponującego listą wiadomości komercyjnych.  , do których chcesz wysłać tę wiadomość, a następnie kliknij Nowa wiadomość.

Jak widzisz, w przypadku wgrania własnego szablonu, istnieją trzy opcje: dodanie z komputera, pobranie z internetu lub wybranie CKEditora.

Po kliknięciu w Dodaj z komputera, zostaniesz poproszony o import pliku bezpośrednio z Twojego komputera. Pamiętaj, że obsługiwane formaty to .zip, .HTMLFormat HTML + TXTWiadomość, która zawiera format HTML i TXT. Programy pocztowe, które nie będą mogły odtworzyć wiadomości w formacie HTML, wyświetlą ją w formacie TXT. Należy pamiętać, że wyświetlenie wiadomości w formacie TXT uniemożliwi zraportowanie jej w kontekście otwarć. oraz .htm.

W przypadku opcji Pobierz z internetu podaj adres URL, z którego szablon zostanie zaimportowany.

Ostatnim sposobem na stworzenie kampanii za pomocą CKEditora jest bezpośrednie wybranie tego edytora w zakładce Stwórz w edytorze.

Po lewej stronie zobaczysz panel Ustawień oraz możliwość Importu szablonu:

Po kliknięciu tej opcji możesz zaimportować plik bezpośrednio z Twojego komputera lub podać adres URL, z którego szablon zostanie pobrany.

Stworzony w CKEditorze szablon możesz również zapisać na swoim komputerze - wystarczy, że klikniesz Eksportuj szablon - rozpocznie się wtedy jego automatyczne pobieranie (lub też gotowy do pobrania plik znajdziesz w zakładce Powiadomienia w lewym górnym rogu).

Co jeszcze oferuje CKEditor?

Z poziomu Ustawień CKEditora możesz określić format Twojej wiadomości:

Wersja HTML pozwala na stworzenie wiadomości atrakcyjniejszej graficznie, a także zapewni dokładne statystyki, jak np. otwarcia czy kliknięcia, jednak może stanowić problem dla starszych skrzynek odbiorczych.

W takiej sytuacji z pomocą przychodzi wersja TXT, z użyciem której masz 100% pewności, że treść Twojej wiadomości zostanie wyświetlona, lecz nie umożliwia ona pozyskania dokładnych statystyk na temat działań odbiorców.

Zatem którą wersję wybrać? Najlepiej obie! Jeżeli z jakiegoś powodu Twój odbiorcaOdbiorcaOsoba, która wyraźnie poprosi o dołączenie do listy odbiorców, np. przez wypełnienie formularza zapisu do newslettera i wyrazi zgodę na otrzymywanie wiadomości.   nie otrzyma wiadomości w postaci HTML, może przejrzeć ją w postaci TXT.