Jak stworzyć kreację maila we FreshMail Designerze?

Wideo przewodniki dobre na start

Przygotowaliśmy serię krótkich filmików instruktażowych, które przybliżą Ci najważniejsze aspekty pracy z edytorem szablonów FreshMail Designer.

bloki zdjecia teksty
przyciski social media alty - tekst alternatywny

Jeśli chcesz stworzyć mailing w atrakcyjnej, graficznej formie za sprawą kilku kliknięć, skorzystaj z FreshMail Designera. Poniżej kilka wskazówek, które ułatwią Ci to zadanie.

W trzecim kroku tworzenia kampanii wybierz jeden z szablonów dostępnych w naszej Bibliotece. Po kliknięciu w wybraną miniaturkę, przeniesiesz się do edytora szablonu - FreshMail Designera. Tu możesz zobaczyć swój szablon w pełnej okazałości.

Twoja własna kombinacja!

Szablon przygotowany we FreshMail Designerze składa się z bloków. Możesz ułożyć je w dowolnej kombinacji. Stwórz własną konfigurację! Aby dodać nowy blok, wystarczy przeciągnąć go z zakładki “Bloki bazowe” i upuścić w obszarze edytora.

bloki grafiki style

Aby ułatwić Ci wyszukiwanie odpowiedniego bloku, dodaliśmy możliwość filtrowania. Wybierz pożądane parametry bloków, a poniżej zobaczysz tylko interesujące Cię warianty, np. bloki dwukolumnowe z możliwością wstawienia grafiki. Aby usunąć warunki filtrowania, kliknij ikonę ze strzałką.

bloki grafiki style

W obszarze edycji możesz swobodnie zmieniać kolejność bloków oraz usuwać te, które są zbędne. Każdy z nich możesz zduplikować. Przy lewej krawędzi każdego bloku znajdziesz ikonę w kształcie koła zębatego. Kliknij w nią, aby wejść w ustawienia danego bloku.

Tutaj możesz zmienić jego styl, kolor tła oraz dodać lub usunąć marginesy. Każdy blok możesz również zapisać. Wszystkie zapisane przez Ciebie bloki znajdziesz po lewej stronie, w zakładce “Bloki użytkownika”.

Jeśli zbudowałeś już strukturę swojego szablonu, przejdź do edycji poszczególnych bloków.

Bloki graficzne

Aby wstawić zdjęcie w bloku graficznym, kliknij w obszar zdjęcia lewym przyciskiem myszy. Wyświetli się panel z opcjami grafiki. Kliknij ikonę “Wstaw obrazek” i zaimportuj zdjęcie.

Bloki graficzne

Możesz dowolnie skalować jego wielkość w obszarze graficznym. Aby dodać odnośnik, kliknij ikonę “Wstawianie linku”.

Bloki graficzne - wstawianie linku

Na zdjęcie możesz także nałożyć dodatkową grafikę lub pole tekstowe. Po lewej stronie, w zakładce “Grafika” znajdziesz zestaw propozycji - wybierz jedną z nich lub dodaj własną, np. logotyp Twojej firmy.

Uwaga!

W bloku graficznym możesz dodać tylko jeden odnośnik! Bez względu na liczbę nałożonych na zdjęcie grafik dodatkowych (np. przycisków CTA), całość będzie linkować do jednej lokalizacji.

Bloki tekstowe

W blokach tekstowych możesz dowolnie formatować tekst. Kliknij w pole tekstowe i zaznacz fragment, który chcesz edytować. Możesz zmienić styl, kolor, rozmiar i wyrównanie.

Bloki tekstowe

Po kliknięciu w ikonę “Opcje wypełnienia komórki” czeka na Ciebie kilka dodatkowych możliwości. Dodaj obramowanie komórki, wybierz kolor i styl ramki, ustaw zaokrąglenie rogów. Możesz również określić kolor wypełnienia danej komórki.

Bloki tekstowe - ramka i wypełnienie

Jeśli efekt końcowy nie zadowala Cię, w każdej chwili możesz powrócić do pierwotnego wyglądu komórki - kliknij ikonę “Wyczyść formatowanie tekstu”. W treści możesz dodać dowolną liczbę odnośników. Zaznacz fragment, który powinien być podlinkowany i kliknij ikonę “Wstawianie linku”.

Uwaga!

Przy kopiowaniu tekstu z pliku zewnętrznego do FreshMail Designera, system automatycznie usunie obce formatowanie. Znikną pogrubienie, podkreślenie, wypunktownie i inne elementy formatowania. Nie warto więc tracić na nie czasu wcześniej - zmiany nanoś bezpośrednio w edytorze.

Jak dodać załącznik?

Jeśli chcesz, aby w Twoim mailingu znalazł się też załącznikZałącznikTekst, wideo, grafika, plik PDF lub plik dźwiękowy, który dołączany jest do wiadomości           e-mail, ale nie jest zawarty bezpośrednio w niej. Dołączanie załączników nie jest dobrym sposobem - wielu dostawców usług internetowych, czy klientów pocztowych, nie pozwala na ich odczytywanie, ponieważ hakerzy wykorzystują je do dostarczania wirusów i innych złośliwych kodów.  , dodać go możesz klikając w "+" na pasku edycji.

Dodaj załącznik

Po otwarciu się okienka możesz dołączyć dowolny element.Pamiętaj, że limit wielkości wgrywanego pliku wynosi 10MB.

załącznik w wiadomości

W ten sam sposób możesz dodać do kreacji wiadomości linki specjalne, odnośniki do mediów społecznościowych oraz symbole, których wybór jest bardzo szeroki.

użycie emoji w mailu

Edytor styli

Bloki w danym szablonie mają kilka domyślnych wariantów stylu. Przygotowaliśmy je specjalnie dla Ciebie. Zobacz wszystkie kompozycje! Po lewej stronie znajdziesz przyciski oznaczone jako Styl 1, Styl 2, Styl 3, itd.

edytor styli

Również w opcjach każdego bloku możesz sprawdzić, który to wariant stylu i zmienić go.

edycja styli

Poszczególne warianty mają przypisaną kompozycję kolorystyczną oraz styl czcionek. Możesz skorzystać z naszych propozycji lub stworzyć własne w Edytorze styli (zakładka “Style” po lewej stronie).

style

Dobierz własny styl tekstów i linków, przycisków i linii oddzielających dla poszczególnych wariantów. Dopasuj również tło całej wiadomości, a także jej szerokość i marginesy.

Uwaga!

Zmiany naniesione w Edytorze styli automatycznie zapisują się we wszystkich blokach, użytych w szablonie. Jeśli chcesz edytować tylko wybrany blok, dokonuj zmian w bezpośrednio w opcjach pojedynczego bloku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, poznaj tricki FreshMail Designera.