Czym są ALTy i jak ich użyć?

Większość programów pocztowych nie pobiera automatycznie grafiki w mailu. Dlatego, aby zwiększyć skuteczność Twojego przekazu, warto przygotować atrakcyjny tekst, który zobaczą odbiorcyOdbiorcaOsoba, która wyraźnie poprosi o dołączenie do listy odbiorców, np. przez wypełnienie formularza zapisu do newslettera i wyrazi zgodę na otrzymywanie wiadomości.   w momencie otworzenia maila zanim pobiorą grafikę. To tak zwane teksty alternatywne, w skrócie ALTy.

Przykład tekstu alternatywnego (ALT)

Treść takiego przekazu powinna albo odwoływać się do oferty, jaką chcesz przedstawić albo w inny sposób zaintrygować odbiorcę, aby chciał pobrać grafikę.

Jak edytować ALTy?

Aby edytować ALTy wystarczy w prawym górnym rogu okna aplikacji kliknąć w przycisk “Obrazki”. Spowoduje to wygaszenie wszystkich zdjęć. Wówczas zobaczysz wersję maila, którą dostanie odbiorca zanim “pobierze obrazki”.

Jak edytować grafiki?

Teksty te możesz w łatwy sposób formatować, zarówno co do wielkości czcionki jak i jej stylu. Warto także pomyśleć nad tłem pola pod obrazkiem, aby bardzo wyraźnie przyciągało ono uwagę odbiorców (poniżej przykład).

Jak formatować ALTy?