W jaki sposób autoryzować swoją domenę we FreshMailu?

Aby autoryzować swoją domenę, wejdź w Ustawienia w prawym górnym rogu ekranu.

Następnie w menu po lewej stronie wybierz “Autoryzacja domeny”.

Aby rozpocząć autoryzację kliknij “dodaj domenę”.

Otworzy Ci się okno weryfikacji domeny dla ustawień DKIMDKIM ang. DomainKeys Identified Mail - system służący do potwierdzania autentyczności wysłanej wiadomości pocztowej przy pomocy pary kluczy (publiczny + prywatny). Klucze prywatne są używane do podpisywania wiadomości a klucze publiczne odczytywane z systemu DNS to potwierdzania autentyczności. Stosowany głównie w Stanach Zjednoczonych, obecnie zdobywa popularność również w Polsce.. Wpisz w niej adres domeny, do której chcesz dodać klucz publiczny. Kliknij “Zapisz”.

W przypadku wystąpienia błędu sprawdź formatFormat HTML + TXTWiadomość, która zawiera format HTML i TXT. Programy pocztowe, które nie będą mogły odtworzyć wiadomości w formacie HTML, wyświetlą ją w formacie TXT. Należy pamiętać, że wyświetlenie wiadomości w formacie TXT uniemożliwi zraportowanie jej w kontekście otwarć. wpisanej domeny lub to czy nie masz literówki. Jeśli domena została wpisana poprawnie pokaże Ci się okno z danymi potrzebnymi do autoryzacji.

Po umieszczeniu wpisów dla DKIM i DMARC w panelu dostawcy Twojej domeny np. Home.pl, nazwa.pl itp. ( sprawdź nasze tutoriale dla najpopularniejszych usługodawców), kliknij w button Autoryzuj i zatwierdź, aby autoryzować domenę. Jeśli wszystko jest OK, status dla DKIM i DMARC wyświetli się jako zweryfikowany. Pamiętaj, że czas rozpropagowania wpisu może zająć do 72 godzin. 

W przypadku błędu. Kliknij w przycisk “Autoryzacja”, ponownie pokażemy Ci dane potrzebne do dodania wpisów w panelu administratora ustawień domeny. Po kliknięciu “Autoryzuj” ponowimy weryfikację poprawności wpisu.

Jeśli wszystko ustawione jest poprawnie, statusy wpisów DNSDNSSystem nazw domenowych - umożliwia przetłumaczenie nazw domenowych na adres IP. zostaną oznaczone jako zweryfikowane.

Pamiętaj, że jeśli wysyłasz z kilku domen musisz autoryzować każdą z nich osobno. 

Jeżeli korzystasz z tej samej domeny wysyłającej na kilku kontach w systemie dodaj wpisy DNS tylko raz, dla jednego konta. Natomiast na pozostałych kontach we FreshMailu  wystarczy, że dodasz domenę przy pomocy opcji “dodaj domenę” i klikniesz w button “Autoryzacja” znajdujący się obok domeny.