Jak ustawić zabezpieczenia DKIM i DMARC w domenie hostowanej na serwerze CyberFolks? (Direct_Admin)

Odkąd Google i Yahoo zapowiedziały wprowadzenie nowych standardów uwierzytelniania poczty elektronicznej, oczywistym stało się, że ustawienie zabezpieczeń DKIMDKIM ang. DomainKeys Identified Mail - system służący do potwierdzania autentyczności wysłanej wiadomości pocztowej przy pomocy pary kluczy (publiczny + prywatny). Klucze prywatne są używane do podpisywania wiadomości a klucze publiczne odczytywane z systemu DNS to potwierdzania autentyczności. Stosowany głównie w Stanach Zjednoczonych, obecnie zdobywa popularność również w Polsce. i DMARC jest obowiązkiem każdego e-mail marketera. Przypominamy: od 1 lutego 2024 r. Gmail i Yahoo będą blokowały każdego nadawcę, który wysyła co najmniej 5000 e-maili dziennie do użytkowników ich skrzynek pocztowych bez wymaganych zabezpieczeń. Dlatego w tym artykule instruujemy, jak wgrać rekordy DKIM i DMARC do domeny hostowanej na CyberFolks.

Dowiedz się więcej o zabezpieczeniach DKIM i DMARC.

Uwaga, widoki przedstawione poniżej mogą różnić się, jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego.

1. Przejdź na stronę CyberFolks. W prawym górnym rogu znajdziesz przycisk “Zaloguj się”. Z rozwijanej listy wybierz: “Panel klienta”.2. Po zalogowaniu do panelu, kliknij w opcję “Hosting”, która znajduje się na pulpicie.3. Następnie zaloguj się do panelu ‘Direct_Admin’.4. W panelu ‘Direct_Admin’ wybierz z listy domenę, którą chcesz skonfigurować

5. Następnie wejdź do ‘Edycja strefy DNSDNSSystem nazw domenowych - umożliwia przetłumaczenie nazw domenowych na adres IP.’.

6. Zescrolluj do sekcji “Dodaj rekord domeny”. Tam uzupełnij nowy rekord, wybierając typ CNAME i wprowadzając wygenerowane w aplikacji FreshMail wartości w odpowiednie pola, jak na screenie poniżej. Następnie kliknij w przycisk “Dodaj”.

Wartości (nazwę oraz zawartość) znajdziesz we FreshMailu w zakładce “Ustawienia”, a następnie “Autoryzacja domeny”. Tam kliknij w przycisk “Dodaj domenę”, wpisz nazwę swojej domeny i wybierz “Zapisz”. Jeśli już kiedyś dodawałeś domenę, kliknij “Autoryzacja” przy domenie, którą próbujesz skonfigurować. 

Nie możesz znaleźć powyższych informacji na swoim koncie we FreshMailu? Przeczytaj dokładną instrukcję o weryfikacji DKIM w naszym systemie.

Skopiuj wartości dla wpisów (nazwę oraz zawartość) i wprowadź do panelu CyberFolks.

7. Po wprowadzeniu wartości w panelu CyberFolks kliknij w przycisk “Dodaj”. Następnie przejdź do panelu FreshMail i kliknij “Autoryzuj”.

8. W tym samym miejscu (Edycja strefy DNS)  możesz dodać rekord DMARC. Tym razem wybierz typ rekordu jako TXTFormat HTML + TXTWiadomość, która zawiera format HTML i TXT. Programy pocztowe, które nie będą mogły odtworzyć wiadomości w formacie HTML, wyświetlą ją w formacie TXT. Należy pamiętać, że wyświetlenie wiadomości w formacie TXT uniemożliwi zraportowanie jej w kontekście otwarć. i wprowadź wartości w następujący sposób:

Znajdziesz je również w zakładce “Autoryzacja domeny” na swoim koncie we FreshMailu.

9. Udało Ci się dodać zabezpieczenia DKIM i DMARC do swojej domeny. Teraz tylko przejdź do zakładki  “Autoryzacja domeny” we FreshMailu i kliknij w przycisk “Autoryzuj”. Powinna pojawić się tabela z domenąAdres internetowyAadres strony internetowej, na który zostanie przeniesiony użytkownik po jego kliknięciu lub wpisaniu w pasek adresu przeglądarki. Zwykle jest wyróżniony w tekście poprzez inny kolor i styl. Składa się zazwyczaj z protokołu (najczęściej http:// lub https:// dla zabezpieczonych stron), hosta/domeny (np. app.freshmail.pl) oraz z opcjonalnej ścieżki (np. /logowanie), np. http://app.freshmail/logowanie i status “zweryfikowany”. Może to potrwać do 72 godzin od autoryzacji.