Jak działa rebranding linków?

Możesz sprawić, aby linki, które znajdują się w wiadomości wyglądały tak jak wysłaneWysłaneŁączna liczba wszystkich wiadomości wysłanych na pojedyncze adresy email w ramach danej kampanii. Ilość ta nie uwzględnia ponownego dosyłania maili, które nie mogły zostać wcześniej dostarczone. prosto z Twojej strony internetowej. Możesz to zrobić, dzięki funkcji rebrandingu, czyli przekierowania domeny z jakiej wysyłany jest mailing.

Można to zrobić na dwa sposoby: używając własnej domeny lub tworząc subdomenę w naszej domenie.

Własna domena lub subdomena

Krok 1

Utwórz rekord CNAME w swojej strefie DNSDNSSystem nazw domenowych - umożliwia przetłumaczenie nazw domenowych na adres IP. wskazujący na domenę rebranding.freshmail.com (przykładowy wpis: links.twoja_domena.pl CNAME rebranding.freshmail.com).

Pamiętaj! Do rebrandingu używaj dedykowanej domeny lub subdomeny, a nie np. strony głównej czy innej podstrony, gdzie znajdują się informacje dla odbiorców.

Jest to o tyle ważne, że jeżeli ustawisz do rebrandingu domenę lub subdomenę, na której znajdują się jakieś ważne informacje dla klientów, to po jej aktywowaniu wszystkie te informacje znikną, a sama strona przekierowywać będzie do systemu FreshMail. Dlatego ważne jest, aby do rebrandingu wybrać domenę przeznaczoną tylko do tego celu.

Następnie przekieruj rekord NS u swojego registranta domeny na domenę FreshMail (wymagane wpisy: NS redir1.freshmail.pl oraz NS redir2.freshmail.pl), i w takim wypadku można zgłosić dowolną domenę, której jesteś właścicielem. Aby móc z niej korzystać we FreshMailu, należy wpisać ją w ustawieniach Twojego konta, w zakładce PersonalizacjaPersonalizacjaMetoda targetowania, dzięki której odbiorca wiadomości może mieć wrażenie, że jest kierowana tylko do niego. Obejmuje ona dodawanie nazwy odbiorcy w temacie lub treści maila lub innych danych z pól dodatkowych. FreshMaila.

personalizacja FreshMaila

Kliknij w rozwijaną listę Domena dla linków, jak w przykładzie poniżej.

własna domena i FreshMail

Z menu wybierz opcję Dodaj własną domenę.

dodaj własną domenę

A następnie wpisz adres domeny lub subdomeny, którą chcesz zgłosić do rebrandingu, np. newsletter.twojadomena.pl

Przy wpisywaniu domeny nie zapomnij dodać "https://" na samym początku.

rebranding-linkow-zglos-wlasna-subdomene

I następnie kliknij Zapisz.

Krok 2

Aby domena rozpropagowała się w DNSach, musi upłynąć ok 48 godzin. Dlatego musisz wykazać się cierpliwością. :)

Jeżeli po upływie tego czasu i po wejściu w link, który przeznaczyłeś do rebrandingu następuje przekierowanie do strony FreshMail, Twój link do rebrandingu działa poprawnie.

domain-information

Ale to jeszcze nie wszystko...

Krok 3

Ostatnim krokiem jest wysłanie do nas maila na pomoc@freshmail.pl z prośbą o aktywację domeny do rebrandingu po naszej stronie. W wiadomości podaj login do swojego konta oraz domenę, która powinna zostać aktywowana.

Subdomena

Drugim sposobem jest zgłoszenie nam nazwy z jakiej chciałbyś skorzystać w jednej z domen FreshMail. Od tego momentu my zajmiemy się wszystkim i po około 24 godzinach będziesz mógł korzystać ze swojej nowej domeny.

personalizuj Freshmaila

Prawda, że proste?