Jak sprawdzić wypisy z listy odbiorców?

Niestety zawsze znajdą się odbiorcyOdbiorcaOsoba, która wyraźnie poprosi o dołączenie do listy odbiorców, np. przez wypełnienie formularza zapisu do newslettera i wyrazi zgodę na otrzymywanie wiadomości.  , którzy rezygnują z otrzymywania Twojego newslettera i raczej nie da się tego uniknąć. Nie zawsze jednak jest to zła wiadomość, bo oznacza to także, że w Twojej bazie, znajdują się tylko wartościowi odbiorcy, którzy chcą w niej być.

Jak sprawdzić kto się wypisał?

Klikając na nazwę danej listy w zakładce ODBIORCY możemy zobaczyć adresy znajdujące się w niej. Adresy można sortować za pomocą zakładek - między innymi zakładki WypisaniWypisaniOdbiorcy, którzy zrezygnowali z otrzymywania mailingu..Wypisani

Klikając na zakładkę Twoim oczom ukaże się lista adresów mailowych wypisanych odbiorców, a także data dodania do grupy Wypisani.

W tym miejscu możesz także sprawdzić powody wypisów z listy. Wystarczy, że będąc na danej liście adresowej, wybierzesz opcję Raporty - Powody wypisów z listy.

Raporty

Ilość wypisanych odbiorców po konkretnej wysyłce możesz również sprawdzić w raportach z wysyłek.

Raporty z wysyłek

Szczegółowe informacje o adresach, które wypisały się w danej kampanii, możesz znaleźć w zakładce Działania odbiorców.

Działania odbiorców

Dlaczego wypisy nie zawsze powinny smucić?

Warto na bieżąco analizować listę wypisanych, gdyż pozwoli Ci to na wyciągnięcie odpowiednich wniosków.

Jeśli po ostatniej wysyłce ilość wypisanych adresów bardzo wzrosła, możesz podejrzewać, że Twoja treść im się nie spodobała i warto ją zmodyfikować. Jeśli natomiast ilość wypisujących się odbiorców jest stała, nie wpadaj w panikę, gdyż to normalne zjawisko.