W jaki sposób importować odbiorców?

Adresy email możesz dodawać do systemu FreshMail na dwa sposoby:

  • wpisać je ręcznie,
  • zaimportować z pliku CSV, XLS, XLSX, bądź TXTFormat HTML + TXTWiadomość, która zawiera format HTML i TXT. Programy pocztowe, które nie będą mogły odtworzyć wiadomości w formacie HTML, wyświetlą ją w formacie TXT. Należy pamiętać, że wyświetlenie wiadomości w formacie TXT uniemożliwi zraportowanie jej w kontekście otwarć..

Tworzenie nowej listy odbiorców

Zacznij od stworzenia listy odbiorcówLista odbiorcówBaza danych zawierająca adresy email odbiorców, którzy wyrazili zgodę na przesyłanie przez dysponującego listą wiadomości komercyjnych.  , do której będziesz dodawał adresy. Możesz to zrobić wchodząc w zakładkę “OdbiorcyOdbiorcaOsoba, która wyraźnie poprosi o dołączenie do listy odbiorców, np. przez wypełnienie formularza zapisu do newslettera i wyrazi zgodę na otrzymywanie wiadomości.  ”. Po kliknięciu w nią będziesz miał możliwość utworzenia nowej listy. Inną możliwością jest stworzenie jej w drugim kroku przygotowywania kampanii. Możesz tworzyć dowolną ilość list odbiorców i zarządzać w ich obrębie adresami email.

Nazwij i opisz swoją listę tak, abyś nie miał później problemu z jej odszukaniem.

Dodawanie odbiorców do nowej listy

Po wejściu w nowo utworzoną listę możesz przejść do dodawania adresów. W tym celu kliknij w ikonkę “Dodaj odbiorców”.

Zobaczysz trzy możliwości dodania ich.


Wpisywanie odbiorców ręcznie

Jeżeli masz kilka adresów i chcesz szybko stworzyć listę do wysyłki - wybierz opcję “Wpisz ręcznie”. W ten sposób możesz za jednym razem dodać maksymalnie 1000 odbiorców. W jednej linii może znajdować się tylko jeden adres, dlatego po każdym z nich wciskaj Enter. Możesz również wpisać dodatkowe dane, oddzielając je od adresu np. przecinkiem, średnikiem lub tabulatorem. Pamiętaj, aby dane umieszczać w takiej samej kolejności, aby system mógł je później odpowiednio przyporządkować.

Teraz kliknij „Importuj” i gotowe :)

Importowanie odbiorców z pliku

W sytuacji, gdy masz tysiące adresów, skorzystaj z opcji “dodaj z komputera”.

Lista odbiorców w tym przypadku może być zapisana w następujących formatach: CSV, XLS, XLSX, bądź TXT.

Musisz pamiętać, że w przypadku plików .csv i .txt dane oddzielone przecinkiem/średnikiem/znakiem tabulacji zostaną automatycznie rozdzielone na poszczególne kolumny. Po wpisaniu ich lub zaimportowaniu z pliku możesz je przypisać do odpowiednich kategorii (pola dodatkowePole dodatkoweMiejsce, w którym można zbierać dodatkowe informację o odbiorcy, np. jego imię, miasto, czy informacje o kliknięciu w link.: np. nazwa, miasto, wiek, itd.).

Po kliknięciu w “Importuj” lista zostanie wgrana do systemu. Możesz ją zobaczyć w zakładce  “Odbiorcy”.

Dodawanie odbiorców z innych aplikacji

Jeżeli korzystasz z Salesforce lub innej platformy możesz w łatwy sposób zaimportować odbiorców do FreshMaila.