Jak działa eksport odbiorców?

FreshMail umożliwia Ci eksport odbiorców do pliku CSV lub XLS. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możesz dowolnie łączyć, przetwarzać i wgrywać ponownie swoje bazy.

Najpierw kliknij w zakładkę „OdbiorcyOdbiorcaOsoba, która wyraźnie poprosi o dołączenie do listy odbiorców, np. przez wypełnienie formularza zapisu do newslettera i wyrazi zgodę na otrzymywanie wiadomości.  ” w głównym menu i wybierz nazwę odpowiedniej listy. Następnie wybierz opcję “Eksport listy”.

W tym miejscu będziesz mieć możliwość wyeksportowania adresów ze wszystkimi statusami na liście ( aktywny, wypisany, odbijający twardo, odbijający miękko):

Lub wybrać poszczególne statusy jakie chcesz pobrać:

Możesz także wybrać jakie pola dodatkowePole dodatkoweMiejsce, w którym można zbierać dodatkowe informację o odbiorcy, np. jego imię, miasto, czy informacje o kliknięciu w link. z listy ma zawierać plik:

 Jeśli chcesz wyeksportować jeden segment z listy subskrypcyjnej, wystarczy, że zaznaczysz go w podpunkcie “Grupy”.

Po określeniu formatu pliku z danymi, naciśnij przycisk “Eksportuj”.

Po zakończeniu eksportu w oknie powiadomień otrzymasz link, dzięki któremu ściągniesz plik z danymi na swój komputer.

eksport listy odbiorców

Pamiętaj, że eksportu dla każdej listy musisz dokonywać pojedynczo, a wszelkie działania, takie jak filtrowanie czy dodawanie adresów muszą być dokonywane w programie do edytowania, w jakim otworzyłeś pobrany plik.