Jak sprawdzić szczegółowe informacje danego adresu email?

Jeśli w tabeli klikniesz na wybrany adres email, otworzy się dodatkowe okno z trzema osobnymi zakładkami.

FreshMail_Logi

Są to: 

 • Informacje
 • Szczegóły
 • Historia wysyłki

Zakładki- maile transakcyjne

Zaczniemy od wyjaśnienia zakładki Informacje.

Informacje

Znajdziesz tutaj bardziej szczegółowy opis wysłanej wiadomości. 

Będą to dane takie jak:

 • Email - jest to adres email na jaki wiadomość została wysłana.
 • Od (From) - oznacza od kogo wiadomość była wysłana.
 • Temat - to po prostu temat wiadomości. (Uwaga:  jeśli nie masz tej informacji, wynika to najprawdopodobniej z tego, że maile wysyłasz ze starego APIApplication Program Interface (API)Interfejs programowania aplikacji – sposób w który mogą się komunikować dwa programy w celu wymiany danych. W systemach do email marketingu umożliwia ono m.in. dodawanie adresów z zewnętrznych aplikacji czy wysyłanie wiadomości transakcyjnych.). 
 • ID - to identyfikator wiadomości. Jest wysyłany w jednym z nagłówków w mailu. Jest to informacje techniczna, dzięki której łatwiej można zidentyfikować szczegóły maila.  
 • WysłaneWysłaneŁączna liczba wszystkich wiadomości wysłanych na pojedyncze adresy email w ramach danej kampanii. Ilość ta nie uwzględnia ponownego dosyłania maili, które nie mogły zostać wcześniej dostarczone. przez - oznacza w jaki sposób klient wysłał do nas zapytanie (request) o wysyłce. Może to być: SMTPSMTPSMTP (Simple Mail Transfer Protocol) to protokół komunikacyjny opisujący sposób przekazywania poczty elektronicznej w Internecie. Pozwala na bezpieczne wysyłanie wiadomości przez serwer poczty wychodzącej, a dzięki dodatkowemu uwierzytelnieniu masz pewność, że nikt nie podszywa się pod Ciebie w trakcie wysyłania wiadomości.  , API v2 lub API v3.
 • PersonalizacjaPersonalizacjaMetoda targetowania, dzięki której odbiorca wiadomości może mieć wrażenie, że jest kierowana tylko do niego. Obejmuje ona dodawanie nazwy odbiorcy w temacie lub treści maila lub innych danych z pól dodatkowych. - ta informacja pojawi się, jeżeli użyto tagów personalizacji w wysyłanej wiadomości.
 • Nagłówki wiadomościNagłówek wiadomościUstrukturyzowane informacje o nadawcy, odbiorcy, serwerze pochodzenia, temacie oraz inne dane na temat danego maila.   - oznaczają dodatkowe nagłówki, które dodano do wiadomości. 
 • Status - oznacza status odbiorcyOdbiorcaOsoba, która wyraźnie poprosi o dołączenie do listy odbiorców, np. przez wypełnienie formularza zapisu do newslettera i wyrazi zgodę na otrzymywanie wiadomości.  , odbite, odrzucone itd.

Pamiętaj, że niezwykle ważnymi danymi są informacje, dotyczące dostarczalności.

Jeśli chcesz skorzystać z doradztwa w dostarczalności, upewnij się, że zakupiłeś odpowiedni plan wsparcia.

Szczegóły

W tej zakładce znajdziesz informacje o wszystkich szczegółach dotyczących zdarzeń zarejestrowanych z danego maila.

Historia wysyłki

Tutaj dowiesz się jaka jest ilościowa historia wysyłek do danego adresu email. Przedział czasowy wynosi maksymalnie 90 dni i jest podzielony na miesiące. 

Historia wysyłki- maile transakcyjne