Jak sprawdzić liczbę wysłanych maili i plan rozliczeniowy?

Jeśli pierwsze wysyłki za pomocą Email APIApplication Program Interface (API)Interfejs programowania aplikacji – sposób w który mogą się komunikować dwa programy w celu wymiany danych. W systemach do email marketingu umożliwia ono m.in. dodawanie adresów z zewnętrznych aplikacji czy wysyłanie wiadomości transakcyjnych. i SMTPSMTPSMTP (Simple Mail Transfer Protocol) to protokół komunikacyjny opisujący sposób przekazywania poczty elektronicznej w Internecie. Pozwala na bezpieczne wysyłanie wiadomości przez serwer poczty wychodzącej, a dzięki dodatkowemu uwierzytelnieniu masz pewność, że nikt nie podszywa się pod Ciebie w trakcie wysyłania wiadomości.   masz już za sobą, nadszedł czas na sprawdzenie raportów. Aby to zrobić, wejdź w zakładkę Email API i SMTP > Podsumowanie. W nowym oknie znajdziesz następujące dane:

  • informację o aktualnym planie rozliczeniowym, 
  • informację o liczbie wysłanych maili w danym okresie, 
  • wykres z wysłanych maili i ich statusy z ostatnich 30 dni. Możesz zawęzić ten okres do siedmiu lub jednego dnia.

Maile transakcyjne- podsumowanie

Na wykresie zobaczysz także cztery statusy wysłanych już wiadomości:

  • Zlecone do wysyłki - co oznacza każdy mail zlecony do wysyłki przez serwery FreshMaila (zarówno po API jak i SMTP). W praktyce oznacza, że odebraliśmy od Ciebie żądanie wysłania maila.
  • Dostarczone - wiadomość jest dostarczona do serwera odbiorcyOdbiorcaOsoba, która wyraźnie poprosi o dołączenie do listy odbiorców, np. przez wypełnienie formularza zapisu do newslettera i wyrazi zgodę na otrzymywanie wiadomości.  .
  • Odbite - wiadomość została odbita.
  • Odrzucone - status ten oznacza, że wiadomość została odrzucona przez mechanizmy systemu FreshMail i nie podjęto próby wysyłki takiego maila.