Jak sprawdzić nagłówki wiadomości?

Nagłówki wiadomościNagłówek wiadomościUstrukturyzowane informacje o nadawcy, odbiorcy, serwerze pochodzenia, temacie oraz inne dane na temat danego maila.   można porównać do stempli pocztowych, jednak oprócz daty wysyłki zapisywane są w nich szczegóły dotyczące adresu nadawcy, odbiorcyOdbiorcaOsoba, która wyraźnie poprosi o dołączenie do listy odbiorców, np. przez wypełnienie formularza zapisu do newslettera i wyrazi zgodę na otrzymywanie wiadomości.   oraz np. temat wiadomości i dokładna ścieżka przekierowań.

Gdy podczas rozmowy z naszym Biurem Obsługi Klienta, prosimy Cię o przesłanie nagłówków wiadomości, możesz je po prostu skopiować ze swojej skrzynki mailowej i wkleić (lub załączyć w osobnym pliku tekstowym) do wiadomości, którą do nas wysyłasz. W zależności od programu pocztowego sposób pobierania nagłówków może się nieco różnić, przedstawiamy więc jak to zrobić.

Gmail

Po otwarciu wiadomości, której nagłówki chciałbyś pobrać, wybierz strzałkę w dół, znajdującą się w prawym górnym rogu maila, a następnie wybierz opcję Pokaż oryginał. W nowym oknie pojawią się nagłówki, które będziesz mógł skopiować do pliku tekstowego.

Excite Webmail

W wiadomości, której nagłówki chcesz wyświetlić kliknij w ikonę View full headers, która znajduje się po prawej stronie wiersza od. Pełne nagłówki z wszystkich wiadomości pokażą się w nowym oknie.

Hotmail

Na liście odebranych wiadomości na Twoim koncie Hotmail, kliknij wybrany email prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz opcję Wyświetl źródło wiadomości. Pełne źródło wiadomości zostanie wyświetlone w nowym oknie.

Yahoo! Mail

Po otwarciu wiadomości wybierz  z górnego menu Więcej, a następnie kliknij opcję
Wyświetl pełny nagłówek. Nagłówki pojawią się w nowym oknie.

Apple Mail

W przypadku tej skrzynki mailowej najlepiej przesłać do nas wiadomość jako załącznikZałącznikTekst, wideo, grafika, plik PDF lub plik dźwiękowy, który dołączany jest do wiadomości           e-mail, ale nie jest zawarty bezpośrednio w niej. Dołączanie załączników nie jest dobrym sposobem - wielu dostawców usług internetowych, czy klientów pocztowych, nie pozwala na ich odczytywanie, ponieważ hakerzy wykorzystują je do dostarczania wirusów i innych złośliwych kodów.  . Wystarczy, że klikniesz prawym przyciskiem myszy na danej wiadomości i z wyświetlonego menu, wybierzesz opcję Prześlij dalej jako załącznik.

Mozilla

W wiadomości, której nagłówki chcesz pobrać wybierz z górnego menu Więcej, a następnie wybierz Wyświetl źródło. Nagłówki zostaną wyświetlone w nowym oknie.

Outlook

Po otwarciu wiadomości wybierz z górnego menu Plik, a następnie Właściwości, nagłówki wyświetlą się w polu Nagłówki internetowe w tym samym oknie dialogowym.

W przypadku Outlook 2013 wystarczy kliknąć w daną wiadomość, a następnie wybrać Więcej i Prześlij dalej jako załącznik.

Natomiast w starszych wersjach Outlooka w otwartej wiadomości kliknij Widok, a następnie wybierz Opcje. Pełne nagłówki zostaną wyświetlone w nowym oknie.

Poczta Onet

Aby sprawdzić nagłówki, po wejściu w wiadomość, wybierz opcję Więcej, a następnie Wyświetl nagłówki wiadomości. Będziesz mógł je skopiować z nowego okna.

onet

Jeżeli nie znalazłeś w poradniku wskazówek dla swojego programu pocztowego, skontaktuj się z nami lub bezpośrednio z działem pomocy dostawcy poczty. Uzyskasz wówczas dokładne wskazówki, jak sprawdzić nagłówki wiadomości.