Jak pobrać mailing ze strony www?

FreshMail umożliwia bezpośrednie pobranie Twojego newslettera ze strony internetowej. Przykładowo pod adresem http://twojadomena.pl/newsletter.php może znajdować się newsletter z najnowszymi informacjami. Wystarczy podać FreshMailowi ten adres, a Freshmail pobierze z niego zawartość newslettera (kod htmlFormat HTML + TXTWiadomość, która zawiera format HTML i TXT. Programy pocztowe, które nie będą mogły odtworzyć wiadomości w formacie HTML, wyświetlą ją w formacie TXT. Należy pamiętać, że wyświetlenie wiadomości w formacie TXT uniemożliwi zraportowanie jej w kontekście otwarć. + zdjęcia).

Jak pobrać mailing z adresu internetowego?

Najpierw wybierz „Kreator kampanii” i przejdź po kolei do trzeciego kroku „Treść”. Wybierz "Nowa wiadomość" - w nowym oknie wyświetli się opcja konfigurowania nowej wiadomości.  Po prawej stronie u góry znajduje się przycisk „Pobierz z internetu”. 

Screen z systemu FreshMail

Screen z systemu FreshMail 

W zakładce „Wpisz adres URL” wpisz odpowiedni adres, z którego FreshMail będzie w stanie pobrać szablon HTML, gotowy do wysyłki. System przeskanuje go w poszukiwaniu potencjalnych problemów.

System domyślnie zaznaczy za Ciebie także opcję umieszczenia stylów CSS “inline”? Co to dokładnie oznacza?

Wiele programów pocztowych nie pozwala na linkowanie zewnętrznych arkuszy styli, a także pomija te zawarte w sekcji head oraz body. Dlatego szablony HTML mailingów należy stylować za pomocą CSS-ów, wpisując właściwości inline w elementy. Zaznacz checkbox a FreshMail wykona całą mozolną pracę za Ciebie.

Następnie kliknij „Pobierz z internetu”, a kiedy okaże się, że wszystko jest w porządku z szablonem, pojawi się on w edytorze, gdzie będziesz mógł go dowolnie dopasować w zależności od potrzeb.

W pozostałych etapach Kreatora postępuj tak samo jak w przypadku zwykłej kampanii.