Jak dodać link podglądu w przeglądarce?

Zgodnie z raportem z badań przeprowadzonym przez FreshMail wynika, że nawet najpopularniejsze wiadomości wciąż mają problemy z prawidłowym wyświetlaniem mailingów.  Z uwagi na to, dodanie linku podglądu wiadomości w przeglądarce wydaje się być całkiem dobrym pomysłem.

To jednak nie jedyny powód, dla którego link $$preview$$ może się okazać pomocny. Warto również pamiętać o tym, że długie wiadomości lepiej się czyta właśnie w przeglądarce.

Jak dodać link?

Aby dodać link $$preview$$ o treści „Jeżeli email nie wyświetla się poprawnie, zobacz go w przeglądarce.”, wystarczy zaznaczyć w zawartości wiadomości kursorem miejsce, w które ma zostać wstawiony link. Kolejny krok to wybór opcji „Link podglądu” z  listy „Wstaw” dostępnej u góry edytora.

Jeżeli chcesz, możesz dowolnie edytować ten tekst, czy zamienić standardowe polecenie na wybrane przez siebie.

Po skorzystaniu z opcji "Link podglądu", w wybranym miejscu pojawią się tagi:

<preview>tutaj wpisz tekst</preview>

Wpisz wybrane przez siebie zdanie zamiast „tutaj wpisz tekst”, np.: „Nie widzisz tej wiadomości? Zobacz ją w przeglądarce klikając w ten link”.

W ten sposób, polecenie do wyświetlenia emaila w przeglądarce będzie zawierało dowolny tekst.

Jak dodać link podglądu we FreshMail Designerze?

Analogicznie, aby dodać link podglądu $$preview$$, albo spersonalizowany link podglądu <preview>tutaj wpisz tekst</preview>, pracując we FreshMail Designerze (na jednym z przygotowanych wcześniej szablonów), wystarczy po kliknięciu w blok zawierający możliwość edycji tekstu zaznaczyć kursorem miejsce, w które ma zostać wstawiony link. Z listy „Wstaw” (mała ikona plusa) należy przejść do "Linki specjalne", a następnie wybrać „Link podglądu”. Opis jaki się wówczas pojawi to: “Zobacz w przeglądarce”. 

Aby dopasować link podglądu do swoich potrzeb, podobnie jak w CKEditorze, konieczne jest wpisanie frazy: <preview>tutaj wpisz tekst</preview. System domyślnie podlinkuje frazę linkiem, dzięki wstawionym przez Ciebie tagom.

Taki prosty zabieg jak dodanie linku podglądu, może bardzo łatwo rozwiązać popularny problem, jakim jest nieprawidłowe wyświetlanie mailingów.