Jaka jest różnica między HTML a TXT w mailu?

We FreshMailu nie musisz wybierać – możesz od razu wysyłać wiadomości zarówno w formacie HTMLFormat HTML + TXTWiadomość, która zawiera format HTML i TXT. Programy pocztowe, które nie będą mogły odtworzyć wiadomości w formacie HTML, wyświetlą ją w formacie TXT. Należy pamiętać, że wyświetlenie wiadomości w formacie TXT uniemożliwi zraportowanie jej w kontekście otwarć., jak i tekstowym, płacąc tylko raz. Dzięki temu wzrasta prawdopodobieństwo, że niezależnie od okoliczności, odbiorcaOdbiorcaOsoba, która wyraźnie poprosi o dołączenie do listy odbiorców, np. przez wypełnienie formularza zapisu do newslettera i wyrazi zgodę na otrzymywanie wiadomości.   zobaczy Twój mailing.

Jaka jest różnica?

Użycie formatu HTML umożliwi Ci stworzenie wiadomości atrakcyjnej graficznie oraz zapewni dokładne statystyki (ilość kliknięć, otwarć, itd.). Może jednak być nieczytelna dla niektórych programów pocztowych. Wtedy z pomocą przychodzi format TXTFormat TXTWiadomość zapisana tylko w formacie TXT., który rozwiązuje ten problem.

HTML + TXT

Używanie jednak jedynie formatu TXT (bez HMTL) może nie być wystarczające. Wiadomość trafi z pewnością do każdego odbiorcy, jednak format ten nie umożliwia przeprowadzenia żadnych statystyk odnośnie działań odbiorcy. Dodatkowo nie ma możliwości dodania grafik, a tym samym piksela śledzącego, dzięki któremu otrzymujemy szczegółowy raport z działań użytkownika. Dodatkowo tekst czy linki nie będą w żaden sposób ostylowane. Zalecamy zatem, aby używać obydwu formatów HTML i TXT.

HTML + TXT łączą w sobie zalety powyższych formatów. Jeśli wiadomość w postaci HTML nie dotrze do użytkownika, może on przeglądać wersję tekstową.

Gdzie to znaleźć?

Podczas standardowego tworzenia kampanii, w trzecim kroku (Treść), wybierz przycisk "Nowa wiadomość". Otworzy Ci się nowe okno z wyborem edytora, w którym będziesz tworzyć kreację. Wersje HTML + TXT są dostępne jedynie w CK Editorze.

W opcjach formatu wiadomości możesz ustawić aktywną wersję TXT, przesuwając suwak na pozycję ON