Jakie są limity API we FreshMailu?

FreshMail przykłada ogromną wagę do higienyHigienaProces aktualizowania bazy danych przez usuwanie niepoprawnych adresów email odbiorców. naszych serwerów. Dzięki temu nasz system działa sprawnie, a Ty nie musisz martwić się o wysyłkę swoich wiadomości. Aby jeszcze lepiej zadbać o nasze serwery wprowadziliśmy limity na REST APIApplication Program Interface (API)Interfejs programowania aplikacji – sposób w który mogą się komunikować dwa programy w celu wymiany danych. W systemach do email marketingu umożliwia ono m.in. dodawanie adresów z zewnętrznych aplikacji czy wysyłanie wiadomości transakcyjnych. oraz asynchroniczne API. Poniżej przedstawiamy ich wartości na poszczególne działania.

REST API

  • testowanie naszego API poprzez akcję "ping" ma limit 10 000 requestów dziennie
  • akcje związane z kontem klienta posiadają limit 100 requestów dziennie
  • akcje związane z kampaniami i SPAMSpamNiechciana wiadomość komercyjna. Zdarza się, że odbiorcy uznają za spam każdy mailing, którego nie chcą już więcej otrzymywać, nawet jeśli wcześniej zapisali się do listy odbiorców. Testami posiadają limit 1000 requestów dziennie
  • akcje związane z listami odbiorcówLista odbiorcówBaza danych zawierająca adresy email odbiorców, którzy wyrazili zgodę na przesyłanie przez dysponującego listą wiadomości komercyjnych.   oraz raportami kampanii mają limit 10 000 requestów dziennie
  • akcje związane z odbiorcami mają limit 1 000 000 requestów dziennie
  • wysyłka sms posiadają limit 1 000 000 requestów dziennie
  • wysyłka maili transakcyjnychMaile transakcyjneMaile transakcyjne, to informacje wysyłane do klienta po wykonaniu przez niego określonej czynności, np. mail zwrotny po dokonaniu zakupu. ma limit 10 000 000 requestów dziennie

W przypadku klientów na umowie wysyłających większą ilość wiadomości SMS lub maili transakcyjnych limity API są ustalone indywidualnie. Zazwyczaj są to limity  10 000 000 requestów dziennie.

Dodatkowo warto wspomnieć, że powyższe limity nie dotyczą wysyłki maili transakcyjnych przez API V3 oraz SMTPSMTPSMTP (Simple Mail Transfer Protocol) to protokół komunikacyjny opisujący sposób przekazywania poczty elektronicznej w Internecie. Pozwala na bezpieczne wysyłanie wiadomości przez serwer poczty wychodzącej, a dzięki dodatkowemu uwierzytelnieniu masz pewność, że nikt nie podszywa się pod Ciebie w trakcie wysyłania wiadomości.  .

ASYNC API

  • pobranie plików oraz zlecania stworzenia raportu mają limit 1000 requestów dziennie     
  • sprawdzenie, czy plik jest już gotowy do pobrania ma limit 10 000 requestów dziennie

Jeśli potrzebujesz częściej eksportować dane z naszego systemu, możliwe, że nie będziesz potrzebował asynchronicznego API, tylko np. webhooksów. Skontaktuj się wówczas z naszym konsultantem, który doradzi Ci jak najłatwiej i najlepiej osiągnąć oczekiwane przez Ciebie wyniki.

Oprócz powyższych limitów wprowadziliśmy dodatkowo limit na błędne requesty. Po 10 000 błędnych requestach dziennie nasz dział IT będzie blokował API, co oznacza, że nie będziesz mógł wykonać na swoim koncie żadnych działań i zmian- dotyczy to również wysyłek wiadomości.