Co to jest klucz API i gdzie go znaleźć?

We FreshMailu masz możliwości zintegrować swój system CRMCRMSystem zarządzania relacjami z klientami., CMS, e-commerce, itp. z naszą aplikacją. Możesz tego dokonać poprzez dedykowane wtyczki (link?) lub poprzez nasze APIApplication Program Interface (API)Interfejs programowania aplikacji – sposób w który mogą się komunikować dwa programy w celu wymiany danych. W systemach do email marketingu umożliwia ono m.in. dodawanie adresów z zewnętrznych aplikacji czy wysyłanie wiadomości transakcyjnych. (dowiedz się czym jest API we FreshMailu?). W obu tych przypadkach będziesz potrzebować klucza API, który służy do autoryzacji Twojego użytkownika. Klucz API jest więc swoistym kluczem dostępu który identyfikuje Ciebie jako użytkownika naszego systemu w zewnętrznych integracjach.

Jak wygenerować klucz API?

Jak już wiesz z naszego artykułu czym jest API we FreshMailu w systemie posiadamy aktualnie dwie wersje API. W zależności od funkcji, do których chcesz uzyskać dostęp, będzie Ci potrzebny odpowiedni klucz API.

Klucz API konta (wersja API V2) oraz do wszystkich wtyczek

Twój indywidualny klucz API dla konta znaleźć możesz w ustawieniach głównych. Przejdź do zakładki Wtyczki i API po lewej stronie. Po kliknięciu zobaczysz klucz API oraz API Sekret.

Klucz API we FreshMailu

Klucz API listy (wersja API V2)

Dodatkowo w każdej liście odbiorcówLista odbiorcówBaza danych zawierająca adresy email odbiorców, którzy wyrazili zgodę na przesyłanie przez dysponującego listą wiadomości komercyjnych.   na Twoim koncie możesz znaleźć klucz API każdej z nich. Wystarczy, że po wejściu w jedną ze stworzonych przez Ciebie list, wybierzesz zakładkę “Parametry”, a zobaczysz wówczas klucz.

Klucz API listy

Klucz API V3

Klucz do API V3 możesz wygenerować w zakładce Maile Transakcyjne , ponieważ na tę chwilę dotyczy on jedynie tej funkcji.

Klucz API V3

Jak wykorzystać klucz API?

Jeśli chcesz poznać wszystkie konkrety dotyczące wykorzystania API, niezbędne jest zapoznanie się z naszą dokumentacją. Pozwoli Ci ona w pełni zaznajomić się z możliwościami, które daje integracja poprzez API. 

Klucz API V2 będzie Ci również potrzebny między innymi przy różnych integracjach. Spis wszystkich wtyczek oraz instrukcje ich integracji znajdziesz tutaj- https://freshmail.pl/wtyczki/.