Jak podpiąć zapis do newslettera na mojej stronie www?

Dzięki FreshMailowi łatwo stworzysz formularz do zbierania adresów email na swoją stronę lub blog. Wystarczy wkleić kod a adresy mailowe zaczną spływać do twojej bazy.

Sprawdź także Kreator formularzy, czyli nasze nowe narzędzie do tworzenia formularzy zapisu na newsletter z możliwością dopasowania stylu do własnych potrzeb:

kreator formularzy zapisu na newsletter

Jak to zrobić we FreshMailu?

Aby stworzyć formularz, kliknij w menu głównym w zakładkę „OdbiorcyOdbiorcaOsoba, która wyraźnie poprosi o dołączenie do listy odbiorców, np. przez wypełnienie formularza zapisu do newslettera i wyrazi zgodę na otrzymywanie wiadomości.  ”, wybierz listę, do której będą dodawane kontakty, a następnie kliknij jej nazwę. W kolejnym etapie wybierasz zakładkę „Zapis na newsletter" i „Kreator formularza subskrypcji".

Nowe pola możesz dodać po kliknięciu w „Dodaj więcej pól”. Zostaniesz przeniesiony do „Pól dodatkowychPole dodatkoweMiejsce, w którym można zbierać dodatkowe informację o odbiorcy, np. jego imię, miasto, czy informacje o kliknięciu w link.”, gdzie możesz dodać odpowiednie pola dodatkowe. Nie zapomnij zaakceptować zmian.

Następnie będziesz mógł wybrać, które pola dodatkowe mają być użyte w formularzu. Możesz również edytować opis pól, które będzie wypełniać osoba chcąca zapisać się do listy.

W okienku zobaczysz kod formularza (zwróciłeś uwagę, że kod się rozszerza, gdy zaznaczasz kolejne pola?). Aby dodać formularz zapisu po prostu skopiuj ten kod i wklej go na swoją stronę WWWAdres internetowyAadres strony internetowej, na który zostanie przeniesiony użytkownik po jego kliknięciu lub wpisaniu w pasek adresu przeglądarki. Zwykle jest wyróżniony w tekście poprzez inny kolor i styl. Składa się zazwyczaj z protokołu (najczęściej http:// lub https:// dla zabezpieczonych stron), hosta/domeny (np. app.freshmail.pl) oraz z opcjonalnej ścieżki (np. /logowanie), np. http://app.freshmail/logowanie .

Od tego momentu adresy wszystkich odbiorców zapisujących się do newslettera przez formularz będą bezpośrednio dodawane do wybranej przez Ciebie listy, a odbiorcy będą mogli podczas zapisu podać dodatkowe informacje, które trafią do pól dodatkowych listy.

Wtyczki ułatwiające dodanie formularza

Zapoznaj się także z wtyczkami dzięki którym jeszcze łatwiej możesz dodać formularz zapisu newslettera do stron na platformach blogowych i CMSach.

Wtyczka dla WordPress

Wtyczka dla Jomla!