Jak wypełnić Umowę Powierzenia Przetwarzania Danych Osobowych?

Jako że zakładając konto we FreshMailu, stajesz się Administratorem Danych Osobowych, musisz działać zgodnie z wymogami ustawy RODO, która weszła w życie 25 maja 2018 roku, a tym samym podpisać z nami Umowę Powierzenia Przetwarzania Danych Osobowych. Pamiętaj, że bez tego kroku nie możesz wysyłać kampanii! Ponadto zaakceptowanie Umowy nie obliguje Cię do ponoszenia jakichkolwiek opłat.

Jak zacząć?

Po zalogowaniu na swoje konto we FreshMailu zobaczysz na stronie głównej zielony baner przypominający o konieczności wypełnienia umowy. Kliknij w żółty przycisk Uzupełnij dane:

Poniżej przycisku znajdziesz również opcję Przypomnij mi jutro oraz Nie przypominaj mi nigdy, jednak gdy klikniesz w tę drugą, nie będziesz mógł wysyłać kampanii.

Po kliknięciu w Uzupełnij dane przejdziesz do zakładki, która wyjaśnia, w jakim celu musisz wypełnić umowę oraz jakie konsekwencje mogą wyniknąć z jej niepodpisania.

Co później?

Gdy klikniesz Idę dalej! zostaniesz poproszony o zaznaczenie rodzaju umowy. Jeżeli konto zostało założone na osobę fizyczną, podaj swoje imię, nazwisko, e-mail, numer telefonu oraz pełny adres. W przypadku zaznaczenia firmy i po podaniu numeru NIP, a następnie kliknięciu Pobierz dane, wszystkie informacje o Twojej firmie zostaną zaciągnięte z Krajowego Rejestru Sądowego. Jeśli po pobraniu danych zauważysz błąd, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta drogą mailową (pomoc@freshmail.pl) i podaj poprawne dane, a dokonamy ich niezwłocznej zmiany.

Po wypełnieniu pól umowy możesz ją podejrzeć poprzez kliknięcie Zobacz umowę.

Zaakceptowanie UPPDO następuje w momencie przejrzenia jej całości za pomocą zielonej strzałki. Poniżej znajduje się również opcja pobrania jej na komputer w formacie PDF.

Pamiętaj, że zaakceptowanie umowy staje się wiążące - sprawdź zatem, czy wszystkie podane przez Ciebie dane są poprawne!

Jeśli chcesz ją jeszcze podejrzeć, przejdź do zakładki Moje umowy → Przeglądaj umowy.

W tym miejscu możesz sprawdzić datę jej zaakceptowania, opis, wersję oraz status, a także opcję podglądu i pobrania w formacie PDF.

Pamiętaj, że możesz także wypełnić Umowę Powierzenia Przetwarzania Danych Osobowych w wersji papierowej: w tym celu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, który wyśle Ci edytowalną wersję. Następnie skorzystaj z opcji Prześlij umowę, gdzie prześlesz podpisany skan.

Taki plik musi zostać najpierw sprawdzony przez Biuro Obsługi Klienta i, jeśli wszystko jest w porządku, zostanie zaakceptowany, a następnie automatycznie znajdzie się w zakładce Przeglądaj umowy.

Możesz również przesłać wersję papierową bezpośrednio do naszej firmy na adres:

FreshMail Sp. z o. o.

Al. 29 Listopada 155c

31-406 Kraków.