Dlaczego należy zmieniać hasło i jak wybrać właściwe?

Dlaczego należy zmienić hasło i jak wybrać właściwe?

Trafiłeś na komunikat z prośbą zmiany hasła? W tym miejscu wyjaśniamy powody i sposób przeprowadzania tej zmiany.

Dlaczego tak się dzieje?

Zależy nam na tym, aby wszystkie dane jakie zgromadziłeś na swoim koncie, były jak najlepiej zabezpieczone. Z naszych obserwacji i doświadczeń wynika, że często hasło służy bardzo długo, nierzadko są to miesiące czy nawet lata. Zdarza się też, że jedno hasło wykorzystywane jest do logowania na wielu portalach, co ułatwia cyberprzestępcom dostęp do Twoich danych.

Jak zmienić hasło?Jak zmienić hasło?

Aby zmienić hasło w systemie wystarczy przejść do zakładki Ustawienia, a następnie przejść do sekcji Bezpieczeństwo i hasło. Najlepszą praktyką jest zmiana hasła co 30 dni. Jeśli chcesz, aby system przypominał Ci o nadchodzącej zmianie, zaznacz checkbox na dole:

Ustawienia hasła

Jakie hasło wybrać?

Pamiętaj, aby Twoje hasło dostępu do konta we FreshMailu za każdym razem było unikalne, czyli takie, których nie używałeś nigdy wcześniej - nie tylko w naszej aplikacji, ale również w innych serwisach. Dodatkowo, dobre hasło powinno zawierać co najmniej 8 znaków, składać się z małych i wielkich liter oraz zawierać cyfry i znaki specjalne.

Gdybyś z jakiegoś powodu zapomniał swojego hasła bądź mimo przekonania, że jest ono prawidłowe, nadal nie mógł się zalogować, wystarczy skorzystać z opcji Zapomniałeś hasła?

Zapomniałeś hasła

Na adres jakim logowałeś się do konta przyjdzie instrukcja z linkiem do zmiany hasła na nowe.