Co to jest klucz API i gdzie go znaleźć?

Podczas korzystania z FreshMaila, zapewne trafiłeś klika razy na takie pojęcie jak klucz APIApplication Program Interface (API)Interfejs programowania aplikacji – sposób w który mogą się komunikować dwa programy w celu wymiany danych. W systemach do email marketingu umożliwia ono m.in. dodawanie adresów z zewnętrznych aplikacji czy wysyłanie wiadomości transakcyjnych.. Co to właściwie jest i jak go wykorzystać podczas pracy z systemem?

Klucz API jest niezbędny podczas integracji FreshMaila z Twoim systemem CRMCRMSystem zarządzania relacjami z klientami., CMS, e-commerce, itp.

Gdzie znaleźć klucz API?

Klucz API konta

Twój indywidualny klucz API dla konta możesz znaleźć w głównych ustawieniach. Po lewej stronie zobaczysz klika zakładek. Kliknij we “Wtyczki i API”, aby zobaczyć Klucz Api i Api Sekret.

api klucz

Klucz API listy

Dodatkowo w każdej liście odbiorcówLista odbiorcówBaza danych zawierająca adresy email odbiorców, którzy wyrazili zgodę na przesyłanie przez dysponującego listą wiadomości komercyjnych.   na Twoim koncie możesz znaleźć klucz API każdej z nich. Wystarczy, że po wejściu w jedną ze stworzonych przez Ciebie list, wybierzesz zakładkę “Parametry”, a zobaczysz owy klucz.

api na listach

Jak wykorzystać klucz API?

Jeśli chcesz poznać wszystkie konkrety dotyczące wykorzystania API, niezbędne jest zapoznanie się z naszą dokumentacją, którą znajdziesz tutaj. Pozwoli Ci ona w pełni zaznajomić się z możliwościami, które daje integracja poprzez API. Klucz API będzie Ci potrzebny między innymi przy:

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o wtyczkach, które umożliwią Ci łatwiejszą pracę z FreshMailem, poczytaj naszą stronę.