Serwer SMTP PrestaShop – szybka integracja

Wysyłaj maile transakcyjne z FreshMaila. śledź otwarcia i kliki, popraw dostarczalność

Dobra infrastruktura i wysoka dostarczalność są niezwykle ważne w przypadku wiadomości transakcyjnych. Odbiorcy oczekują ich jak najszybciej na skrzynce pocztowej i ostatnią rzeczą jakiej pragną, jest to, by trafiły do folderu spam.

Wysyłając swoje emaile przez system FreshMaila, poprawisz swoją dostarczalność i skorzystasz z infrastruktury stworzonej przez świetnych ekspertów od maili w Polsce.

Dlaczego to takie ważne?

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek, że wysyłane przez Ciebie potwierdzenie transakcji, subskrypcji czy wiadomość z fakturą, trafiła do folderu spam lub zakładki “oferty”?
A może dostajesz sygnały od swoich klientów, że ich potwierdzenie transakcji zaginęło w drodze na ich skrzynkę lub dotarło z opóźnieniem? Jeśli tak, jest to wyraźny sygnał, że rozwiązanie, z którego korzystasz jest wadliwe.

Te dwa czynniki, czyli dostarczalność i szybkość wysyłki, wpływają na Twoją codzienną pracę i postrzeganie Twojej firmy przez klientów.

Połącz konto PrestaShop z kontem w systemie FreshMaila po SMTP, a zyskasz szybką i bezpieczną wysyłkę maili transakcyjnych.

Aby wysyłać maile transakcyjne, załóż konto we FreshMailu.

Zakładam konto

Jak uzyskać dostęp do serwera SMTP?

Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby otrzymać dostęp do danych potrzebnych przy integracji z serwerem SMTP.

 Po aktywacji usługi, zaloguj się do FreshMaila i przejdź do zakładki Ustawienia > Wtyczki i API > Integracje > Twoje dane do serwera SMTP.
Możesz też kliknąć tutaj aby od razu wejść na właściwą stronę.

Dane do serwera SMTP FreshMaila

 

Dane takie jak: host, port, login i hasło będą Ci potrzebne, aby poprawnie zintegrować Twój sklep z serwerem SMTP FreshMaila.

Jak skonfigurować serwer SMTP w panelu PrestaShop

W panelu użytkownika na platformie PrestaShop wejdź w ustawienia zaawansowane.

Kliknij w opcję adres email i wybierz opcję: użyj własnych ustawień SMTP

Opcjonalnie możesz także kliknąć „Obydwa”. Dzięki temu Twoje wiadomości będą formatowane jako „HTML” oraz „Tekst”. Tym samym zwiększysz reputację u niektórych providerów.

Wprowadź w formularzu dane, które widzisz w zakładce Ustawienia > Wtyczki i API > Twoje dane do serwera SMTP na koncie we FreshMailu.

Przykładowo:

  • Nazwa domeny mailowej: – wpisz domenę, z której będziesz wysyłać wiadomości
  • Serwer SMTP: – smtp.freshmail.com
  • Nazwa użytkownika SMTP: – smtp@freshmail.com
  • Hasło SMTP: – przepisz hasło, podane w zakładce: Wtyczki i API → Integracje → Twoje dane do serwera SMTP -  z konta FreshMaila
  • Szyfrowanie: - wybierz opcję SSL
  • Port – wpisz port 465

Jak sprawdzić czy integracja działa?

Następnie pojawi Ci się “Test konfiguracji e-maila”. Wpisz w okienku adres mailowy, na którą chcesz otrzymać wiadomość testową.

Ze względów bezpieczeństwa musisz wpierw potwierdzić, że masz dostęp do emaila, którego chcesz użyć jako nadawca.

Po otrzymaniu takiej wiadomości, wiesz już, że Twoja konfiguracja przebiegła prawidłowo :)