Serwer SMTP PrestaShop – szybka integracja

Wysyłaj maile transakcyjne z FreshMaila. Śledź otwarcia i kliki, popraw dostarczalność!

Dobra infrastruktura i wysoka dostarczalność są niezwykle ważne w przypadku wiadomości transakcyjnych. Odbiorcy oczekują ich jak najszybciej na skrzynce pocztowej i ostatnią rzeczą jakiej pragną, jest to, by trafiły do folderu spam.

Wysyłając swoje emaile przez system FreshMaila, poprawisz swoją dostarczalność i skorzystasz z infrastruktury stworzonej przez świetnych ekspertów od maili w Polsce.

Zalecanym sposobem integracji sklepu z FreshMailem jest instalacja modułu dla PrestaShop. Moduł pozwala wysyłać maile ze sklepu przez serwery FreshMail a także daje szereg dodatkowych korzyści.

Dowiedz się więcej >

Dlaczego to takie ważne?

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek, że wysyłane przez Ciebie potwierdzenie transakcji, subskrypcji czy wiadomość z fakturą, trafiła do folderu spam lub zakładki “oferty”?

A może dostajesz sygnały od swoich klientów, że ich potwierdzenie transakcji zaginęło w drodze na ich skrzynkę lub dotarło z opóźnieniem? Jeśli tak, jest to wyraźny sygnał, że rozwiązanie, z którego korzystasz jest wadliwe.

Te dwa czynniki, czyli dostarczalność i szybkość wysyłki, wpływają na Twoją codzienną pracę i postrzeganie Twojej firmy przez klientów.

Połącz konto PrestaShop z kontem w systemie FreshMaila po SMTP, a zyskasz szybką i bezpieczną wysyłkę wiadomości.

Jak uzyskać dostęp do serwera SMTP?

Skontaktuj się z naszym Działem Sprzedaży, który przedstawi Ci naszą ofertę oraz podpisze z Tobą umowę umożliwiającą wysyłkę maili za pomocą SMTP lub API. Po zalogowaniu się do systemu przejdź do zakładki Emaile API i SMTP i wypełnij formularz kontaktowy:

Po aktywacji usługi, zaloguj się do FreshMaila i przejdź do zakładki Email API i SMTP. W momencie pierwszej konfiguracji wyświetli Ci się łatwa i szybka instrukcja.

Możesz też kliknąć tutaj aby od razu wejść na właściwą stronę. Wszystkie dane będziesz mógł znaleźć w zakładce Email API i SMTP > Konfiguracja> SMTP

Dane takie jak: host, port, login i hasło będą Ci potrzebne, aby poprawnie zintegrować Twój sklep z serwerem SMTP FreshMaila. Bearer token zostanie wygenerowany po kliknięciu w przycisk ,,Hasło do SMTP”.

Jak skonfigurować serwer SMTP w panelu PrestaShop?

W panelu użytkownika na platformie PrestaShop wejdź w ustawienia zaawansowane.

Kliknij w opcję adres email i wybierz opcję: użyj własnych ustawień SMTP

Opcjonalnie możesz także kliknąć „Obydwa”. Dzięki temu Twoje wiadomości będą formatowane jako „HTML” oraz „Tekst”. Tym samym zwiększysz reputację u niektórych providerów.

Wprowadź w formularzu dane, które widzisz w zakładce Email API i SMTP > Konfiguracja

Przykładowo:

  • Nazwa domeny mailowej: – wpisz domenę, z której będziesz wysyłać wiadomości
  • Serwer SMTP: – smtp.freshmail.com
  • Nazwa użytkownika SMTP: – smtp@freshmail.com
  • Hasło SMTP: – przepisz hasło które możesz wygenerować wchodząc w ustawienia > API & SMTP, Wtyczki > API & SMTP
  • Szyfrowanie: - wybierz opcję SSL
  • Port – wpisz port 465

Jak sprawdzić czy integracja działa?

Następnie pojawi Ci się “Test konfiguracji e-maila”. Wpisz w okienku adres mailowy, na którą chcesz otrzymać wiadomość testową.

Ze względów bezpieczeństwa musisz wpierw potwierdzić, że masz dostęp do emaila, którego chcesz użyć jako nadawca.

Po otrzymaniu takiej wiadomości, wiesz już, że Twoja konfiguracja przebiegła prawidłowo :)

Aby wysyłać maile z serwerów FreshMaila, musisz na swoim koncie:

Gdzie znajdę raporty z wysłanych kampanii?

Raporty z wysłanych wiadomości pojawią się w zakładce Email API i SMTP na Twoim koncie we FreshMailu.

Ile kosztuje wysyłka maili przez API i SMTP FreshMail?

W ramach konta testowego możesz przez 60 dni wysyłać do 1000 maili dziennie za darmo. Oznacza to, że możesz wysłać nawet 60 000 wiadomości, ciesząc się najwyższą dostarczalnością, dokładnymi raportami z wysyłek oraz wsparciem naszych specjalistów!

Ceny wysyłek sprawdź w cenniku email API i SMTP.