Serwer SMTP PrestaShop – szybka integracja

Wysyłaj maile transakcyjne z FreshMaila. śledź otwarcia i kliki, popraw dostarczalność

Dobra infrastruktura i wysoka dostarczalność są niezwykle ważne w przypadku wiadomości transakcyjnych. Odbiorcy oczekują ich jak najszybciej na skrzynce pocztowej i ostatnią rzeczą jakiej pragną, jest to, by trafiły do folderu spam.

Wysyłając swoje emaile przez system FreshMaila, poprawisz swoją dostarczalność i skorzystasz z infrastruktury stworzonej przez świetnych ekspertów od maili w Polsce.

Dlaczego to takie ważne?

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek, że wysyłane przez Ciebie potwierdzenie transakcji, subskrypcji czy wiadomość z fakturą, trafiła do folderu spam lub zakładki “oferty”?
A może dostajesz sygnały od swoich klientów, że ich potwierdzenie transakcji zaginęło w drodze na ich skrzynkę lub dotarło z opóźnieniem? Jeśli tak, jest to wyraźny sygnał, że rozwiązanie, z którego korzystasz jest wadliwe.

Te dwa czynniki, czyli dostarczalność i szybkość wysyłki, wpływają na Twoją codzienną pracę i postrzeganie Twojej firmy przez klientów.

Połącz konto PrestaShop z kontem w systemie FreshMaila po SMTP, a zyskasz szybką i bezpieczną wysyłkę maili transakcyjnych.

Aby wysyłać maile transakcyjne, załóż konto we FreshMailu.

Zakładam konto

Jak uzyskać dostęp do serwera SMTP?

Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby otrzymać dostęp do danych potrzebnych przy integracji z serwerem SMTP.

 Po aktywacji usługi, zaloguj się do FreshMaila i przejdź do zakładki Ustawienia > Wtyczki i API > Integracje > Twoje dane do serwera SMTP.
Możesz też kliknąć tutaj aby od razu wejść na właściwą stronę.

Dane do serwera SMTP FreshMaila

 

Dane takie jak: host, port, login i hasło będą Ci potrzebne, aby poprawnie zintegrować Twój sklep z serwerem SMTP FreshMaila.

Jak skonfigurować serwer SMTP w panelu PrestaShop

W panelu użytkownika na platformie PrestaShop wejdź w ustawienia zaawansowane.

Kliknij w opcję adres email i wybierz opcję: użyj własnych ustawień SMTP

Opcjonalnie możesz także kliknąć „Obydwa”. Dzięki temu Twoje wiadomości będą formatowane jako „HTML” oraz „Tekst”. Tym samym zwiększysz reputację u niektórych providerów.

Wprowadź w formularzu dane, które widzisz w zakładce Ustawienia > Wtyczki i API > Twoje dane do serwera SMTP na koncie we FreshMailu.

Przykładowo:

  • Nazwa domeny mailowej: – wpisz domenę, z której będziesz wysyłać wiadomości
  • Serwer SMTP: – smtp.freshmail.com
  • Nazwa użytkownika SMTP: – smtp@freshmail.com
  • Hasło SMTP: – przepisz hasło, podane w zakładce: Wtyczki i API → Integracje → Twoje dane do serwera SMTP -  z konta FreshMaila
  • Szyfrowanie: - wybierz opcję SSL
  • Port – wpisz port 465

Jak sprawdzić czy integracja działa?

Następnie pojawi Ci się “Test konfiguracji e-maila”. Wpisz w okienku adres mailowy, na którą chcesz otrzymać wiadomość testową.

Po otrzymaniu takiej wiadomości, wiesz już, że Twoja konfiguracja przebiegła prawidłowo :)