Serwer SMTP Magento 2 – szybka integracja

Zintegruj Magento 2 z FreshMailem, popraw dostarczalność maili ze sklepu, śledź otwarcia i kliki.

Prowadząc sklep internetowy na pewno wiesz, jak ważne jest, aby Twoi klienci szybko otrzymywali potwierdzenie transakcji, subskrypcji czy wiadomość z fakturą. To świadczy o profesjonalizmie i wysokiej jakości obsłudze.

Aby mieć pewność, że Twoja informacja dotrze do odbiorcy błyskawicznie i nie wpadnie do spamu, zintegruj swój sklep na platformie Magento z FreshMailem i zapewnij sobie wysoką oraz bezpieczną dostarczalność maili po SMTP!

Jeśli chcesz poznać dodatkowe korzyści płynące z integracji FreshMaila z Magento, sprawdź naszą wtyczkę

Dowiedz się więcej >

W poniższej instrukcji znajdziesz informacje o tym jak w prosty sposób zintegrować wysyłkę wiadomości transakcyjnych przez nasze serwery z użyciem przykładowej wtyczki do wysyłki wiadomości SMTP - Megapal.

Pamiętaj, że jeśli chcesz wysyłać maile po API lub SMTP, musisz na swoim koncie we FreshMailu zaakceptować umowę RODO, mieć uruchomioną usługę Email API i SMTP oraz zweryfikować domenę wysyłającą (jeśli chcesz wysyłać z innej niż ta, na które masz założone konto).

Jak uzyskać dostęp do serwera SMTP?

Skontaktuj się z naszym Działem Sprzedaży, który przedstawi Ci naszą ofertę oraz podpisze z Tobą umowę umożliwiającą wysyłkę maili za pomocą SMTP lub API. Po zalogowaniu się do systemu przejdź do zakładki Emaile API i SMTP i wypełnij formularz kontaktowy:

Po aktywacji usługi, zaloguj się do FreshMaila i przejdź do zakładki Email API i SMTP. W momencie pierwszej konfiguracji wyświetli Ci się łatwa i szybka instrukcja.

Instrukcja konfiguracji- Emaile Api i SMTP

Możesz też kliknąć tutaj aby od razu wejść na właściwą stronę. Wszystkie dane będziesz mógł znaleźć w zakładce Email API i SMTP > Konfiguracja> SMTP

Emaile Api i SMTP

 

Dane takie jak: host, port, login i hasło będą Ci potrzebne, aby poprawnie zintegrować Twój sklep z serwerem SMTP FreshMaila. Bearer token zostanie wygenerowany po kliknięciu w przycisk ,,Hasło do SMTP”.

Aby wysyłać maile ze swojego sklepu przez niezawodną infrastrukturę, załóż konto we FreshMailu.

Zakładam konto

Jak skonfigurować serwer SMTP w panelu Magento 2?

Jeśli Twój sklep internetowy działa w oparciu o platformę Magento 2, zainstaluj wtyczkę pozwalającej na konfigurację serwera SMTP. , aby wysyłać wiadomości transakcyjne przez SMTP FreshMaila. Na stronie z dostępnymi wtyczkami pojawi Ci się wiele opcji- https://marketplace.magento.com/catalogsearch/result/?q=smtp. Wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada. 

Poniżej przedstawimy konfigurację w systemie Magento na przykładzie wtyczki Megapal

Po instalacji wtyczki zaloguj się do panelu Magento i wejdź w zakładkę StoreNastępnie wybierz zainstalowaną wtyczkę Megapal. Kolejnym krokiem jest wejście w zakładkę SMTP Configurations.

Konfiguracja- Magento- SMTP

Następnie wprowadź w formularzu dane, które widzisz w zakładce Ustawienia > API i SMTP, Wtyczki > API&SMTP:

 

Dane do konfiguracji- Magento

Przykładowo:

  • SMTP Host: smtp@freshmail.com
  • SMTP Port: 465
  • Username: smtp@freshmail.com
  • Password: hasło wygenerowane z systemu FreshMail ( Bearer Token)

Uwaga! Ustawiając port 587 powinno zostać wybrane połączenie szyfrowane TLS, natomiast w przypadku portu 465 - SSL.

Po wypełnieniu odpowiednio wszystkich pól możesz przetestować, czy wykonałeś dobrze wszystkie ustawienia. W tym celu wpisz adres mailowy, do którego chcesz wysłać wiadomość oraz adres, z którego ta wiadomość ma zostać wysłana.

Ze względów bezpieczeństwa musisz wcześniej potwierdzić, że masz dostęp do emaila, którego chcesz użyć jako nadawca.

Test maila transakcyjnego

Jeśli dobrze wykonałeś wszystkie kroki, powinieneś otrzymać wiadomość zwrotną.

Aby wysyłać maile z serwerów FreshMaila, musisz na swoim koncie:

Gdzie znajdę raporty z wysłanych kampanii?

Raporty z wysłanych wiadomości pojawią się w zakładce Email API i SMTP na Twoim koncie we FreshMailu.

Ile kosztuje wysyłka maili przez API i SMTP FreshMail?

W ramach konta testowego możesz przez 60 dni wysyłać do 1000 maili dziennie za darmo. Oznacza to, że możesz wysłać nawet 60 000 wiadomości, ciesząc się najwyższą dostarczalnością, dokładnymi raportami z wysyłek oraz wsparciem naszych specjalistów!

Ceny wysyłek sprawdź w cenniku email API i SMTP.