Serwer SMTP Magento 2 – szybka integracja

Zintegruj Magento 2 z FreshMailem, popraw dostarczalność maili ze sklepu, śledź otwarcia i kliki.

Zalecanym sposobem integracji sklepu z FreshMailem jest instalacja modułu dla Magento 2. Moduł pozwala wysyłać maile ze sklepu przez serwery FreshMail a także daje szereg dodatkowych korzyści.

Dowiedź się więcej >

Prowadząc sklep internetowy na pewno wiesz, jak ważne jest, aby Twoi klienci szybko otrzymywali potwierdzenie transakcji, subskrypcji czy wiadomość z fakturą. To świadczy o profesjonalizmie i wysokiej jakości obsłudze.

Aby mieć pewność, że Twoja informacja dotrze do odbiorcy błyskawicznie i nie wpadnie do spamu, zintegruj swój sklep na platformie Magento z FreshMailem i zapewnij sobie wysoką oraz bezpieczną dostarczalność maili transakcyjnych!Jak uzyskać dostęp do integracji SMTP?Aktywuj usługę maili transakcyjnych na Twoim koncie we FreshMailu. 

Po aktywacji usługi, zaloguj się do FreshMaila i przejdź do zakładki Maile transakcyjne > Konfiguracja> Twoje dane do serwera SMTP.

Maile transakcyjne- konfiguracja- Freshmail

Dane takie jak: host, port, login i hasło będą Ci potrzebne, aby poprawnie zintegrować Twój sklep z serwerem SMTP FreshMaila.  

Aby wysyłać maile ze swojego sklepu przez niezawodną infrastrukturę, załóż konto we FreshMailu.

Zakładam konto

Jak skonfigurować serwer SMTP w panelu Magento 2?

Jeśli Twój sklep internetowy działa w oparciu o platformę Magento 2, zainstaluj wtyczkę pozwalającej na konfigurację serwera SMTP. , aby wysyłać wiadomości transakcyjne przez SMTP FreshMaila. Na stronie z dostępnymi wtyczkami pojawi Ci się wiele opcji- https://marketplace.magento.com/catalogsearch/result/?q=smtp. Wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada. 

Poniżej przedstawimy konfigurację w systemie Magento na przykładzie wtyczki Megapal

Po instalacji wtyczki zaloguj się do panelu Magento i wejdź w zakładkę StoreNastępnie wybierz zainstalowaną wtyczkę Megapal. Kolejnym krokiem jest wejście w zakładkę SMTP Configurations.

Konfiguracja- Magento- SMTP

Następnie wprowadź w formularzu dane, które widzisz w zakładce Ustawienia > Wtyczki i API > Twoje dane do serwera SMTP na koncie we FreshMailu.

Dane do konfiguracji- Magento

Przykładowo:

  • SMTP Host: smtp@freshmail.com
  • SMTP Port: 465
  • Username: smtp@freshmail.com
  • Password: hasło wygenerowane z systemu FreshMail

Uwaga! Ustawiając port 587 powinno zostać wybrane połączenie szyfrowane TLS, natomiast w przypadku portu 465 - SSL.

Po wypełnieniu odpowiednio wszystkich pól możesz przetestować, czy wykonałeś dobrze wszystkie ustawienia. W tym celu wpisz adres mailowy, do którego chcesz wysłać wiadomość oraz adres, z którego ta wiadomość ma zostać wysłana.

Ze względów bezpieczeństwa musisz wcześniej potwierdzić, że masz dostęp do emaila, którego chcesz użyć jako nadawca.

Test maila transakcyjnego

Jeśli dobrze wykonałeś wszystkie kroki, powinieneś otrzymać wiadomość zwrotną.

Gdzie znajdę raporty z wysłanych kampanii?

Raporty z wysłanych wiadomości pojawią się w zakładce Maile transakcyjne > Statystyki na Twoim koncie we FreshMailu.

Raporty- maile transakcyjne- FreshMail