Nowości w systemie

We FreshMailu cały czas pracujemy nad tym, aby udoskonalać naszą aplikację. Pojawiają się nowe funkcje, optymalizujemy te, które już działają, naprawiamy błędy. Zobacz, co ostatnio zmieniliśmy!

Nowy typ pola w kreatorze formularzy – rozwijana lista.

19 września 2022 Kreator Formularzy

Znasz nasz kreator formularzy? Dodaliśmy do niego nowy typ pola - listę rozwijaną! Od teraz możesz umożliwić subskrybentom zadeklarowanie jednej z opcji do wyboru. Chcesz poznać wiek odbiorcy? Preferowaną częstotliwość otrzymywania wiadomości? Kategorię zainteresowań? Nie ma problemu. W naszym kreatorze formularzy stworzysz rozwijaną listę wyboru, a na jego podstawie łatwo posegmentujesz odbiorców na odpowiednie grupy. 

Więcej informacji, jak dodać pole z rozwijaną listą, znajdziesz tutaj.

Ankiety webinarów

8 czerwca 2022 Optymalizacja

Od teraz szybki dostęp do wyników już przeprowadzonych ankiet oraz tworzenia nowych arkuszy, znajdziesz w dedykowanej zakładce Webinary -> Ankiety webinarów. Zarządzanie nimi staje się więc dużo wygodniejsze. 

Z poziomu zakładki utworzysz nową ankietę, którą wykorzystasz później podczas wybranego webinaru. Wystarczy uzupełnić pytania i odpowiedzi do wyboru lub pozostawić miejsce na własną odpowiedź, którą uzupełnią ankietujący.

Możesz również sprawdzić zbiorcze statystyki z już przeprowadzonych ankiet. Sprawdzisz procentowe zestawienie udzielonych odpowiedzi, listę osób, które zagłosowały oraz tych, które wstrzymały  się od głosu.

Raport efektywności formularzy

23 maja 2022 Kreator Formularzy Nowość Raportowanie

We FreshMailu już od dawna możesz wygenerować formularze subskrypcji, które w łatwy sposób umieścisz na swojej stronie. Dzięki nim pozyskujesz nowe leady i zwiększasz bazę subskrybentów. Czy jednak robisz to efektywnie? Sprawdź swoje wyniki, dzięki nowej funkcji - raportowi efektywności formularzy. Pozwoli Ci on porównać wyniki 10 ostatnio utworzonych formularzy: ich wyświetlenia, rejestracje i współczynnik konwersji. Możesz zobaczyć wyniki z wybranego okresu, np. ostatnich 30 dni czy 12 miesięcy.

Raport efektywności znajdziesz po przejściu do zakładki menu -> Biblioteka -> Formularze -> Lewe menu -> Raport Efektywności Formularzy.

Filtrowanie planowanych webinarów

16 maja 2022 Nowość Optymalizacja

Organizujesz webinary za pośrednictwem FreshMaila? Od teraz zarządzaj nimi prosto, dzięki nowej funkcji sortowania wydarzeń po dacie lub nazwie. Pozwoli Ci to szybciej znaleźć wydarzenie, które chcesz edytować i promować w sieci. Wystarczy, że przejdziesz do listy planowanych webinarów i klikniesz w nagłówek “data wydarzenia” lub “nazwa wydarzenia”, a system odpowiednio przefiltruje webinary chronologicznie lub alfabetycznie.

Dosyłka kampanii SMS

22 grudnia 2021 Kreator Kampanii Optymalizacja SMS

Rozszerzyliśmy dla Ciebie możliwości w opcji dosyłki kampanii SMS. Do tej pory, na etapie tworzenia kampanii e-mail, możliwe było ustawienie dosyłki SMS do osób, które nie otworzą danej wiadomości mailowej. Teraz możesz zwiększyć skuteczność swoich kampanii ustawiając analogicznie kampanię SMS do osób, które otworzą wysłany mailing. Daje Ci to więcej możliwości dotarcia do odbiorców swojego newslettera.

Zastosowanie? SMS-owe przypomnienie o webinarze, kończącej się promocji, wysyłka unikatowego kodu rabatowego do zainteresowanych i wiele innych.

Opcja dostępna jest w szóstym kroku kreatora kampanii email "czas wysyłki", a więcej na temat łączenia dwóch kanałów: e-mail i SMS znajdziesz tutaj.

Nowość! Elektroniczne umowy we FreshMailu

21 grudnia 2021 Nowość Optymalizacja

Jeśli jesteś naszym nowym Klientem lub chcesz zmienić obecny sposób rozliczania z „Płatności z góry” na „Umowę licencyjną”, to od teraz masz taką możliwość już z poziomu aplikacji.

Wprowadziliśmy do systemu funkcję zawarcia umowy elektronicznej. Jest to wersja umowy, którą możesz zawrzeć samodzielnie, w pełni on-line, na swoim koncie we FreshMailu.

Umowa elektroniczna ma tę samą moc, co umowa papierowa. Wystarczy uzupełnić wymagane dane, wybrać rodzaj planu czy dodatkowe usługi i w kilku krokach potwierdzić zawarcie umowy na wybrany okres jej obowiązywania. Sprawdź instrukcję.

Licznik w Designerze

23 listopada 2021 FreshMail Designer Nowość

Znasz nasz licznik w Designerze?

Rozbudowaliśmy jego funkcje, aby był dla Ciebie jeszcze bardziej przydatny przy promocji planowanych wydarzeń czy wyprzedaży. Od teraz możesz ustawić odliczanie czasu aż do 100 dni w przód. Dodatkowo masz możliwość zmiany fontu oraz dopasowania jego koloru, a także koloru tła, aby idealnie pasował do layoutu Twojej kampanii mailowej.

Możliwość pobierania logów z wysyłek API i SMTP

6 września 2021 Maile Transakcyjne Raportowanie

Korzystasz z maili transakcyjnych i marketingowych wysyłanych po API i SMTP? Teraz masz możliwość pobierania logów w postaci pliku CSV. 

Aby to zrobić, wystarczy wejść w zakładkę Email API i SMTP, a następnie po lewej stronie wybrać z menu: Logi. Pojawi się widok wszystkich logów z wybranego okresu, który możesz zmieniać (1 dzień, 7 dni lub 30 dni) oraz filtrować według danych, których akurat potrzebujesz. 

Chcąc pobrać plik, należy kliknąć w ikonę po prawej stronie. Raport będzie generować się w tle, a gdy będzie gotowy, zostaniesz o tym poinformowany w notyfikacjach po lewej stronie.

Nowość – linie pomocnicze w Designerze

3 września 2021 FreshMail Designer Nowość

Od teraz tworzenie szablonów wiadomości w naszym Designerze będzie wygodniejsze. Wprowadziliśmy linijkę oraz linie pomocnicze, które pomogą uporządkować Twój szablon.

Aby dodać linię pomocniczą, wystarczy kliknąć w pole linijki. Aby usunąć linię – należy kliknąć w nią dwa razy. Dzięki liniom pomocniczym w łatwiejszy sposób możesz stworzyć symetrię w  szablonie i wyrównać poszczególne elementy.

Autosegmenty

21 lipca 2021 Nowość Zarządzanie Odbiorcami

Segmentacja we FreshMailu będzie jeszcze prostsza! Od teraz na każdej nowo utworzonej liście odbiorców otrzymujesz od razu trzy automatyczne segmenty:

 • aktywni – otworzyli co najmniej 50% kampanii,
 • nowi – minęło mniej niż miesiąc od daty zapisu do bazy,
 • nie otworzyli żadnej kampanii – nigdy nie otworzyli żadnej kampanii.

Zaproponowane przez nas reguły mają za zadanie ułatwić i przyspieszyć Twoją pracę oraz wspierać Cię w lepszym optymalizowaniu kampanii. Chcemy pokazać, że tworzenie i działanie na segmentach jest proste i przynosi oczekiwane efekty.

Automatyczne segmenty można dowolnie edytować – zarówno ich nazwę, jak i reguły, a także tworzyć podsegmenty, a nawet je usuwać.

Darmowe integracje FreshMaila z PrestaShop, Magento2, WooCommerce

23 marca 2021 Maile Transakcyjne Nowość

Prowadzisz e-sklep na Prestashop, Magento lub wykorzystujesz w tym celu wtyczkę WooComerce? Stworzyliśmy integracje z FreshMailem dla każdego z tych modułów.

Darmowy moduł dla Prestashop

Dzięki darmowej integracji między FreshMailem a Prestashop, zyskasz całą gamę nowych możliwości:

 • wyślesz wiadomość o porzuconym koszyku
 • skorzystasz z gotowych szablonów,
 • zsynchronizujesz listę odbiorców,
 • zwiększysz dostarczalność maili,
 • stworzysz zapis do newslettera na stronie,
 • dostęp do szczegółowych raportów z wysyłek,
 • łatwo posegmentujesz bazę odbiorców.

Możliwości wtyczki będą rozbudowywane, śledź aktualne informacje na stronie wtyczki.

Darmowy moduł dla Magento2

Dzięki darmowej integracji pomiędzy Magento2 a FreshMailem zyskasz nowe możliwości takie jak:

 • zsynchronizujesz listę odbiorców,
 • dostęp do szczegółowych raportów z wysyłek,
 • zwiększysz dostarczalność maili,
 • pomoc specjalistów od email marketingu.

Możliwości wtyczki będą rozbudowywane, śledź aktualne informacje na stronie wtyczki.

Darmowy moduł dla WooCommerce

Dzięki darmowej integracji pomiędzy WooCommerce a FreshMailem, zyskasz nowe możliwości:

 • zwiększysz dostarczalność swoich wysyłek,
 • stworzysz formularz zapisu na listę odbiorców,
 • zsynchronizujesz listę odbiorców,
 • pomoc specjalistów od email marketingu.

Możliwości wtyczki będą rozbudowywane, śledź aktualne informacje na stronie wtyczki.

Linie pomocnicze w edytorze landing page

3 marca 2021 Landing Page Nowość

Od teraz projektowanie landing page w naszym edytorze będzie dużo wygodniejsze! A to dzięki liniom pomocniczym, które pomogą w tworzeniu uporządkowanego projektu strony.

W trzecim kroku tworzenia landing page zobaczysz, że pole widoku wyposażone jest w linijki. Aby dodać linię pomocniczą, wystarczy wyciągnąć ją z poziomej lub pionowej linijki.

Możesz dodawać dowolną liczbę linii, a także usuwać je przez podwójne kliknięcie. Jeśli chcesz usunąć wszystkie linie, należy kliknąć w biały kwadrat w lewym górnym rogu edytora.

Jeśli chcesz ukryć linie, aby mieć lepszy podgląd widoku elementów, w prawym górnym rogu jest umieszczona odpowiednia ikona:

Nowe raporty do analizy RFM

18 grudnia 2020 Optymalizacja Zarządzanie Odbiorcami

Obecnie na listach odbiorców możliwy jest eksport dodatkowych danych. Możesz pobrać takie informacje o Twoich subskrybentach, jak m.in:

 • data otrzymania ostatniej kampanii
 • data ostatniego otwarcia lub kliknięcia
 • suma kampanii, które odbiorca otrzymał

Posiadając takie informacje o odbiorcach, możesz lepiej ich poznać i tym samym odpowiednio przygotować komunikację, dopasowując ją do ich stopnia aktywności. Funkcja eksportu danych pozwoli Ci na przeprowadzenie analizy RFM i poznanie wartości Twoich klientów.

Jeśli planujesz analizę RFM, zgłoś się do naszego Biura Obsługi Klienta pomoc@freshmail.pl. Uruchomimy funkcję nowego eksportu na Twoim koncie.

Opcja dostępna jest dla kont z planem Pro lub Enterprise.

Nowa funkcja: “Doślij kampanię SMS”

Kreator Kampanii Nowość SMS

Wysyłasz kampanie email oraz SMS? Teraz możesz w łatwy sposób połączyć ze sobą te działania. W kreatorze kampanii wprowadziliśmy bowiem nową opcję, dzięki której dotarcie do Twoich odbiorców będzie jeszcze skuteczniejsze!

Już na etapie tworzenia kampanii mailingowej możesz ustawić dosyłkę SMS-ów do osób, które nie otworzą wiadomości na skrzynce pocztowej. Kampania zostanie wysłana automatycznie w wyznaczonym wcześniej przez Ciebie czasie.

Dzięki tej funkcji możesz zyskać większe zaangażowanie odbiorców, wyższy współczynnik Open Rate (w kampaniach SMS wynosi blisko 100%), a także zaoszczędzisz czas m.in. na planowanie kolejnych działań!

Dokładną instrukcję znajdziesz pod tym linkiem

Kreator formularzy – dwie nowe opcje już dostępne

27 sierpnia 2020 Kreator Formularzy Nowość Optymalizacja Zarządzanie Odbiorcami

W naszym kreatorze do tworzenia formularzy subskrypcji dodaliśmy dwie nowe opcje, które pomogą Ci jeszcze sprawniej powiększać grono nowych odbiorców na Twojej liście.

Od teraz, możesz wysłać formularz za pomocą dedykowanego linku! Oprócz kodu formularza, który wgrywasz na swoją stronę, możesz pobrać link i przesłać go Klientowi lub wyświetlić np. na tablecie przy bezpośrednim kontakcie z Twoim potencjalnym subskrybentem. Link dostępny jest do pobrania w podglądzie każdego zapisanego przez Ciebie szablonu formularza.

Oprócz tego, wprowadziliśmy usprawnienie dla działających na stronie formularzy w formie pop-up. Obecnie, w momencie wypełnienia pop-upu na stronie, wysłania go i odświeżenia strony, nie będzie się on pojawiał ponownie. Dzięki temu, zapisany odbiorca będzie mógł sprawnie kontynuować przeglądanie Twojej strony.

Nowe szablony maili w Bibliotece

14 sierpnia 2020 FreshMail Designer Nowe Szablony

Przygotowujesz komunikację email do swoich klientów? Świetnie się składa, ponieważ w naszej Bibliotece dostępnych jest już 20 nowych szablonów do wykorzystania. Tym razem dodaliśmy projekty z dwóch rodzin: Ramati oraz Interno. Znajdziesz tam szablony newslettera, maili transakcyjnych, zaproszenia na webinary czy wydarzenia oraz wiele innych do wykorzystania w Twoich wiadomościach.

Wszystkie te szablony możesz edytować w naszym FreshMail Designerze, dzięki czemu zmiana treści czy grafik jest wyjątkowo prosta i szybka. W łatwy sposób dostosujesz szablon do swoich potrzeb. Dodatkowo, są one mobile friendly, dzięki czemu automatycznie dopasowują się do rozdzielczości ekranu odbiorcy niezależnie od tego, czy wiadomość zostanie otwarta na ekranie monitora, tabletu czy telefonu.

nowe szablony we FreshMail Designerze

Jeśli potrzebujesz więcej inspiracji, to pamiętaj, że w Bibliotece czeka na Ciebie w sumie około 200 szablonów, w 6 różnych kategoriach!

Dla deweloperów: token do API v2, v3 oraz SMTP

9 sierpnia 2020 Maile Transakcyjne Optymalizacja

Rozszerzyliśmy zakres integracji po API i SMTP. Teraz, po zalogowaniu na konto i przejściu do zakładki “Ustawienia -> API & SMTP, Wtyczki” widok jest bardziej przejrzysty, ponieważ został podzielony na 3 kategorie.

W pierwszej z nich tak, jak do tej pory, dostępne są Twoje klucze API.

Oprócz tego, pojawiła się jednak nowość - Token dostępu do API V2, V3 oraz SMTP. Token potrzebny jest do komunikacji z FreshMailem między innymi za pomocą API V3. Jest to wersja API rekomendowana przez nas do obsługi maili transakcyjnych.

Cyfrowe faktury oraz pop-up z przypomnieniem

10 kwietnia 2020 Nowość Optymalizacja

Wszyscy klienci FreshMaila mogą pobierać faktury w formie elektronicznej samodzielnie
z konta w aplikacji. Klienci, którzy podpisali z FreshMailem umowę licencyjną i na jej podstawie są rozliczani, również mają taką możliwość. Każdego miesiąca faktura pojawi się automatycznie na koncie w zakładce Płatności ---> Historia płatności.

Dodatkowo o nowej fakturze klientów informować będzie pop-up wyświetlający się w aplikacji:

NOWOŚĆ – Szablony we FreshMail Designerze dla e-commerce!

31 marca 2020 FreshMail Designer Kreator Kampanii Maile Transakcyjne Nowość

Jeśli działasz w branży e-commerce i potrzebujesz inspiracji do swoich kreacji mailingowych, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! W bibliotece szablonów FreshMaila pojawiło się 20 nowych szablonów, które możesz za wykorzystać w swoich kampaniach! Szablony są w 100% responsywne, więc nie musisz się martwić o ich dodatkową optymalizację pod urządzenia mobilne. Co więcej możesz spodziewać się kolejnych szablonów, gdyż planujemy je dodawać regularnie, co około 2 tygodnie.

Tym razem dodaliśmy rodzinę szablonów Lamada (Fashion) oraz Lantar (RTV AGD). Wśród nich znajdują się szablony różnego rodzaju, zarówno kreacje newsletterowe jak i szablony dedykowane mailom transakcyjnym. 

To nie wszystko - w bibliotece pojawiła się również nowa kategoria szablonów "Webinar, event" zawierająca szablony zaproszeń, podsumowań oraz potwierdzeń uczestnictwa w webinarach.

Filtruj