Jak korzystać z autorespondera “wysyłka cykliczna”?

Niektórzy bardzo systematycznie wysyłają swoje newslettery i właśnie dla takich Użytkowników udostępniliśmy autoresponderAutoresponderAutomatyczna wiadomość wysyłana odbiorcy po kliknięciu w link aktywacyjny. Dotyczy tylko listy Double opt in z autoresponderem. “Wysyłka cykliczna”. Jest to funkcja, która umożliwia automatyzację wysyłek kampanii. Przy pomocy kilku autoresponderów tego typu jesteś w stanie wysyłać kampanie do Twojej listy odbiorcówLista odbiorcówBaza danych zawierająca adresy email odbiorców, którzy wyrazili zgodę na przesyłanie przez dysponującego listą wiadomości komercyjnych.   bez wchodzenia do systemu FreshMail!

Jak to zrobić?

Najpierw, kliknij na zakładkę w menu głównym „Kreator kampanii”, wybierz “Autoresponder”.


Następnie zdecyduj się na "Wysyłkę cykliczną".


Po wybraniu “Wysyłka cykliczna” otworzą się parametry autorespondera do uzupełnienia:

 

  • Musisz tu m.in. określić częstotliwość wysyłek.

Co 1 tydzień oznacza, że wysyłka będzie realizowana w każdym tygodniu w określony jego dzień, podobnie można określić, by kampania wysyłana była codziennie. Na obrazku powyżej widać zaznaczony “Co 1 tydzień” oraz “poniedziałek” i “środę’, więc kampania będzie wysyłana w każdy poniedziałek i środę.

  • Wybierz kiedy rozpocząć wysyłkę.
  • Możesz także ustawić “Zakończenie wysyłki cyklicznej”. Dostępne są trzy warianty:
    • nigdy - autoresponder będzie wysyłany do momentu, gdy nie zostanie wyłączony,
    • po x wysyłkach - autoresponder zostanie wysłany tylko określoną liczbę razy,
    • w określonym czasie - wysyłka autorespondera zakończy się po wybranej dacie.
  • Ustaw jeszcze, do której listy odbiorców realizowana będzie wysyłka oraz standardowe parametry takie jak nazwę autorespondera, temat wiadomości, adres i nazwę nadawcy.

Następnie kliknij przycisk “Dalej”.

W kolejnym kroku musisz określić adres URL, z którego każdorazowo zostanie pobrana treść wysyłanej wiadomości. Pamiętaj o tym, by uaktualniać treść znajdującą się pod wpisanym linkiem - w przeciwnym wypadku treść autorespondera się nie zmieni (przed wysłaniem jest przecież ściągana z tego adresu). Możesz tu także określić adres dla wersji tekstowej.

Aby mieć pełną kontrolę nad przesyłanymi treściami, przed wysłaniem kampanii za pomocą autorespondera wysyłki cyklicznej, możesz ustawić wysłanie wiadomości testowej, zawierającej pytanie o akceptację jej wysyłki.

Po zakończeniu edycji parametrów autorespondera kliknij “Dalej”, a zostaniesz przeniesiony do kolejnego kroku, w którym FreshMail zweryfikuje, czy pod podanym adresem znajduje się treść w postaci HTMLFormat HTML + TXTWiadomość, która zawiera format HTML i TXT. Programy pocztowe, które nie będą mogły odtworzyć wiadomości w formacie HTML, wyświetlą ją w formacie TXT. Należy pamiętać, że wyświetlenie wiadomości w formacie TXT uniemożliwi zraportowanie jej w kontekście otwarć..

Mailing znaleziony i co dalej?

W 3. kroku, “Testy”, będziesz mógł sprawdzić czy wiadomość jest poprawnie skodowana, czy ma szansę na wpadnięcie do spamu, możesz zrobić testy wyświetleniowe albo wysłać do siebie email testowy.

“Dalej” przejdziesz do kroku “Zaawansowane”, gdzie możesz określić adres, na który będą mogli odpowiadać odbiorcyOdbiorcaOsoba, która wyraźnie poprosi o dołączenie do listy odbiorców, np. przez wypełnienie formularza zapisu do newslettera i wyrazi zgodę na otrzymywanie wiadomości.  , oraz zmienić zaawansowane funkcje (wszystkie opcje analogicznie do zwykłych kampanii). Po kliknięciu “Dalej” przejdziesz do “Podsumowania”, gdzie będziesz mógł w końcu kliknąć “Uruchom autoresponder”.

Autoresponder uruchomiony, co dalej?

Po zaakceptowaniu autorespondera zostaniesz przeniesiony do strony pozwalającej zarządzać wszystkimi autoresponderami. Możesz je aktywować/wyłączać, klikając na przycisk “Aktywność”, możesz także pogrupować autorespondery w osobnych folderach. Aby stworzyć dłuższą kolejkę wysyłek, będziesz musiał stworzyć nowy autoresponder.

 

Tyle teorii - jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wykorzystać w praktyce ten rodzaj autorespondera, zapraszamy do testowania! :)