Zaprojektowaliśmy naszą wtyczkę Magento 2.x, abyś łatwiej zintegrował FreshMail ze swoim sklepem. Wystarczy kilka kliknięć, by rozpocząć tworzenie listy subskrybentów i zmaksymalizować potencjał sprzedażowy sklepu opartego na Magento.

Dodatkowo do funkcji naszej wtyczki Magento 1.0-1.8, w Magento 2.x dodaliśmy proste checkboxy, umożliwiające wybranie lokalizacji formularza zapisu, dopasowania nagłówka, stopki i wersji pop-up.

Jeśli jesteś programistą, po prostu użyj wbudowanego generatora kodu i skopiuj go i wklej go tam, gdzie potrzebujesz, stosując style.

Konfiguracja wtyczki Magento 2.x

Po zalogowaniu się do Magento przejdź do zakładki FreshMail> Configuration na dole menu po lewej stronie:

magento-2x-newsletter-wtyczka1
Pojawi się panel konfiguracyjny, który pozwoli Ci połączyć się z Magento przy użyciu konta FreshMail. Musisz mieć posiadać API key oraz API secret, które otrzymasz w zakładce Ustawienia> Wtyczki i API w swoim koncie FreshMail.

 

Wklej API key oraz API secret w odpowiednie miejsce w Magento:

Magento-2x-newsletter-wtyczka2

Teraz będziesz mógł wybrać listy, do których chcesz dodać nowych subskrybentów. Możesz także utworzyć niestandardowe pola, które pozwolą Ci zbierać dodatkowe informacje podczas zapisu:

Następnym krokiem jest ustawienie parametrów pop-up’u - ile razy ma się pojawić, przedziału czasu przed następnym pojawieniem się pop-up’u, jak również adres strony internetowej, na którą chcesz kierować odwiedzających:

Magento-2x-pop-up-ustawienia

Dzięki bardzo prostemu interfejsowi możesz dostosować wygląd pop-up’a. Kliknij kategorię, aby rozwinąć menu i wprowadź odpowiednie zmiany:

Magento-2x-pop-up-newsletter

Kolejno wprowadź treść, która ma się pojawiać w wyskakującym okienku:

Magento-2x-pop-up-tresc

Pamiętaj, aby dodać odpowiednie komunikaty błędów, które pojawią się po nieudanej próbie rejestracji. Staraj się jasno stwierdzić, co się stało. Jeśli wystąpi błąd, subskrybenci muszą zostać poinformowani o problemie, aby go poprawić i spróbować ponownie:

Magento-2x-plugin-test-blad

Wysłuchaliśmy potrzeb naszych klientów i nadal to robimy. Jeśli potrzebujesz dodatkowych funkcji, skontaktuj się z nami. Rozwój tej wtyczki będzie kontynuowany i uzupełniany o przydatne z punktu widzenia ecommerce funkcje.

Pobierz wtyczkę na lewym pasku bocznym

Kliknij przycisk pobierania. Otrzymasz plik zip, w środku dwa pliki - zip oraz tgz. Niektórzy z naszych klientów poprosili nas o moduł w formacie tgz.

Dla innych użytkowników, wystarczy plik zip, który należy wyodrębnić do katalogu głównego Magento. Kolejno wyczyść pamięć podręczną i zobaczysz aplikację FreshMail w panelu administracyjnym.