Jak importować adresy email do FreshMaila z pliku?

Zanim wyślesz kampanię, musisz zebrać odpowiednie dane do pliku (imię, nazwisko, wiek, adres zamieszkania, itp.), które zostaną wgrane do systemu. Jak to zrobić? Przeczytaj krótką instrukcję lub oglądnij film.

Co to jest lista odbiorców?

Taki plik to lista odbiorcówLista odbiorcówBaza danych zawierająca adresy email odbiorców, którzy wyrazili zgodę na przesyłanie przez dysponującego listą wiadomości komercyjnych.  , czyli plik w formatach CSV, XLS, XLSX, bądź TXTFormat HTML + TXTWiadomość, która zawiera format HTML i TXT. Programy pocztowe, które nie będą mogły odtworzyć wiadomości w formacie HTML, wyświetlą ją w formacie TXT. Należy pamiętać, że wyświetlenie wiadomości w formacie TXT uniemożliwi zraportowanie jej w kontekście otwarć. z wszystkimi danymi na ich temat. OdbiorcyOdbiorcaOsoba, która wyraźnie poprosi o dołączenie do listy odbiorców, np. przez wypełnienie formularza zapisu do newslettera i wyrazi zgodę na otrzymywanie wiadomości.   to osoby, które wyraziły chęć otrzymywania informacji za pomocą poczty elektronicznej. Możesz tworzyć dowolną ilość list i zarządzać w ich obrębie adresami email.

Jak wgrać listę do systemu?

Po zalogowaniu, kliknij na zakładkę „Odbiorcy” w menu głównym, a następnie w „Dodaj listę”.

Teraz Twoje zadanie to nazwać listę, abyś mógł ją ekspresowo rozpoznać i odszukać. Możesz również do nazwy dodać opis.

Pojawi się informacja, że lista została utworzona. Teraz odszukaj ją na liście poniżej i kliknij w jej nazwę. Przejdziesz do strony, na której później pojawią się adresy. Aby je dodać, kliknij na opcję “Dodaj odbiorców”.

Wybierasz teraz sposób, w jaki będziesz dodawać adresy.

Drogi są dwie:

  • ręcznie,
  • import z pliku.

Wybierasz drugą opcję.

 Teraz wgrywasz plik w formacie CSV do systemu. Możesz przeciągnąć listę na wyskakujące okno lub kliknąć w jego środek, a wtedy pojawi się opcja wyboru pliku.

Musisz pamiętać, że dane oddzielone przecinkiem zostaną automatycznie "rozbite" na poszczególne kolumny. Po wpisaniu ich lub zaimportowaniu z pliku możesz je przypisać do odpowiednich kategorii (np. nazwa, miasto, wiek, itd.).

I gotowe. Lista została wgrana do systemu i możesz ją zobaczyć po kliknięciu na “Listy adresowe” nazwa Twojej listy.