Jak zbierać adresy przez aplikację FreshForm?

Korzystasz z email marketingu i zbierasz adresy mailowe na swojej stronie? Jednak potrzebujesz dodatkowego narzędzia, które pomoże Ci zbierać te adresy również w offline? Zapisy na kartce papieru to nie to, czego szukasz? Przedstawiamy Ci rozwiązanie: aplikację na tablety FreshForm!

Komu i gdzie przyda się FreshForm?

  • Właścicielom lokali stacjonarnych, którzy chcą w elegancki sposób zbierać zapisy na newsletter
  • Osobom, które chcą zrezygnować z papierowych formularzy na rzecz nowych technologii
  • Osobom, które uczestniczą w targach i konferencjach
  • Przy organizacji eventów w plenerze
  • Wszędzie tam, gdzie możesz nie mieć dostępu do Internetu
  • Dla właścicieli hoteli, spa, restauracji
  • Aby wysłać dodatkowe informacje do osób zainteresowanych produktem lub usługą

Jak krok po kroku ustawić zapis na newsletter w aplikacji FreshForm?

Uwaga: aby korzystać z aplikacji FreshForm i za jej pośrednictwem zbierać adresy mailowe do bazy, musisz mieć konto na FreshMailu. Nie masz jeszcze konta? Załóż teraz!

W celu zainstalowania FreshForm’a na Twoim tablecie, wejdź do AppStore lub GooglePlay i wyszukaj aplikację w sklepie. Następnie pobierz i zainstaluj aplikację na Twoim urządzeniu.

Freshform będzie działał poprawnie na urządzeniach z systemem iOS 8.1 lub nowszymi oraz na Androidach w następujących wersjach:

Wersje Androida, które dopuszcza FreshForm

FreshForm Pobranie Aplikacji

Aplikacja FreshForm działa jedynie na TABLETACH z systemem operacyjnym Android oraz na iPodach. Nie zainstalujesz aplikacji na smartfonie.

Po zainstalowaniu możesz od razu zalogować się do aplikacji, używając danych do logowania na Twoje konto we FreshMailu. Jest to jedyny moment, w którym musisz mieć dostęp do internetu.

Freshform

Po zalogowaniu, pojawi Ci się widok z wyborem listy, na którą mają spływać adresy mailowe przy zapisie. Jeśli chcesz stworzyć specjalną listę tylko pod zapis na newsletter z aplikacji FreshForm, musisz to zrobić logując się do FreshMaila i tam w zakładce OdbiorcyOdbiorcaOsoba, która wyraźnie poprosi o dołączenie do listy odbiorców, np. przez wypełnienie formularza zapisu do newslettera i wyrazi zgodę na otrzymywanie wiadomości.   dodać nową listę. Z poziomu aplikacji nie możesz zarządzać listami odbiorcówLista odbiorcówBaza danych zawierająca adresy email odbiorców, którzy wyrazili zgodę na przesyłanie przez dysponującego listą wiadomości komercyjnych.  .

FreshForm-lista-mailingowa

Po wyborze listy, pojawi Ci się widok pól formularza zapisu do newsletteraZapis do newsletteraProces, w którym osoba wypełnia formularz na stronie internetowej, aby dołączyć do listy odbiorców..

W tym miejscu możesz dowolnie zmieniać treść, dostosowując ją do charakteru Twojej działalności, a także dodać logo firmy:

FreshForm Edycja Formularza

Zmieniając font, kolor tekstu, wielkość czy ułożenie każdego bloku, zaprojektujesz Twój formularz tak, aby jak najlepiej odpowiadał Twoim preferencjom.

FreshForm Edycja

Po dostosowaniu treści możesz przejść do wyboru motywu Twojego formularza. Klikając w ikonę Motyw w prawym górnym rogu, przejdziesz do biblioteki szablonów.

FreshForm daje Ci wiele możliwości wyboru gotowego szablonu, który najlepiej odpowie na Twoje potrzeby:

FreshForm-galeria-szablonow

Możesz również wybrać jednolite tło dla swojego formularza. W tym celu wystarczy wybrać ikonę Tło w prawym górnym rogu.

FreshForm-tlo

Oprócz tego możesz również wybrać inne, z proponowanych przez FreshForm, tło zapisu.

FreshForm-biblioteka

Jeśli chcesz, jest opcja dodania dowolnego zdjęcia, które znajduje się na dysku Twojego tabletu. Zrobisz to wybierając odpowiednią opcję w ikonce Tło.

FreshForm-finalna-wersja

Klikając w strzałkę w prawym górnym rogu, przechodzisz do widoku planszy, która wyświetli się po zapisaniu nowego subskrybenta na Twoją listę. Również w tym miejscu możesz dowolnie edytować treść podziękowania.

FreshForm-po-zapisie

W kolejnym kroku wyświetli Ci się okno z ustaleniem 4-cyfrowego PINu. Będzie on potrzebny do edycji formularza.

FreshForm-ustawienie-pinu

Po ustaleniu PINu Twój formularz jest już gotowy! Teraz możesz spokojnie zbierać adresy mailowe za jego pomocą kiedy jesteś offline. Adresy te będą zapisywane, a przy podłączeniu do Internetu zostaną wysłaneWysłaneŁączna liczba wszystkich wiadomości wysłanych na pojedyncze adresy email w ramach danej kampanii. Ilość ta nie uwzględnia ponownego dosyłania maili, które nie mogły zostać wcześniej dostarczone. do Twojego konta na FreshMailu.