Instrukcja dotyczy integracji Contact Form z dedykowaną WordPressowi wtyczką FreshMaila. Jeśli jeszcze nie masz wtyczki FreshMaila kliknij tutaj.

Instalacja wtyczki Contact Form dla WordPress

Wtyczkę należy pobrać ze strony, po pobraniu wejść do widoku administratora w WordPressie, a następnie przejść do zakładki “Wtyczki” -> “Dodaj nową”. W tym miejscu wystarczy kliknąć “Dodaj nową” i wybrać opcję “Wyślij wtyczkę na serwer”. Otworzy się okno z możliwością dodania pliku z komputera:

integracja dla wordpressa - contact form

Po dodaniu, wtyczka powinna pojawić się w zakładce “Zainstalowane wtyczki”:

wtyczki w wordpressie

Dodawanie checkboxa FreshMaila do formularza stworzonego w Contact Formie.

Aby uzyskać kod potrzebny do poprawnej integracji Contact Form z wybraną listą we FreshMailu, wystarczy w WordPressie przejść do zakładki FreshMail -> “Checkboxes”: 

wtyczka contact form

W tym miejscy należy wybrać listę we FreshMailu, na którą będą zapisywane adresy, a następnie zaznaczyć checkbox przy formularzach tworzonych przez Contact Form:

W prawej kolumnie pojawi się kod, który należy skopiować i wkleić w odpowiednim miejscu w kodzie formularza tworzonego za pomocą Contact Form. Poniżej można także zdecydować czy checkbox ma być domyślnie zaznaczony, czy też nie. 

[fm_checkbox label="Label text"] - “Label Text” oznacza tekst, który będzie wyświetlał się przy checkboxie. Można go dowolnie edytować.

Teraz należy przejść do zakładki “Formularze” -> “Dodaj nowy” i w wybranym miejscu wkleić kod, który wygeneruje checkbox do zapisania się na newsletter w formularzu kontaktowym:

kod formularza
Można umieścić go zaraz nad przyciskiem “Wyślij”:

cta w kodzie formularza

Teraz wystarczy skopiować kod wygenerowany nad edytowanym polem:

I wkleić go na wybraną stronę:

W taki sposób będzie wyświetlał się checkbox umieszczony na stronie:

Po zapisie, adres subskrybenta znajdzie się we FreshMailu na liście ze statusem “Do aktywacji’. O zarządzaniu listami odbiorców przeczytasz w naszej Wiedzy i Pomocy.