We FreshMail Designerze wprowadziliśmy element, który przypomni Ci o dobrych praktykach w email marketingu. Jest nim dynamiczna stopka z danymi o nadawcy wiadomości mailowej, którą system automatycznie uzupełni Twoimi danymi. Dodanie informacji o nadawcy umożliwia odbiorcy rozpoznanie wysyłającego oraz pozwala w łatwy sposób się z nim skontaktować.

Dlaczego dane o nadawcy są ważne?

Bardzo ważną częścią kampanii mailingowej jest informacja przez kogo została ona wysłana. Nie zawsze tę informację odbiorca jest w stanie wyczytać z tytułu bądź treści maila. Zgodnie z naszym Regulaminem, Polityką Antyspamową oraz Polityką Prywatności w treści każdej kampanii należy podać takie informacje, jak: nazwa firmy, siedziba firmy oraz dane kontaktowe. Kampania, która zawiera dane o nadawcy, zostanie lepiej potraktowana przez filtry antyspamowe. Po dodaniu wyżej wymienionych informacji masz także pewność, że kampania nie zostanie odrzucona w procesie moderacji przez ich brak.

We FreshMailu wystarczy, że przeciągniesz odpowiedni blok w Designerze do treści szablonu, a w stopce automatycznie wyświetlą się dane wprowadzone przez Ciebie podczas zakładania konta. Jeśli konto założone jest na osobę fizyczną, system wstawi Twoje imię i nazwisko oraz stronę internetową, o ile została przez Ciebie podana.

Jak dodać stopkę do treści kampanii?

Jeżeli korzystasz z naszych gotowych szablonów, to nie musisz nic robić - stopka znajduje się już w kreacji, a Ty możesz ją swobodnie edytować. W przypadku, gdy tworzysz swój własny szablon, stopkę możesz wybrać spośród dostępnych w Designerze bloków. Znajduje się on na samej górze listy i jest wyraźnie oznaczony:
blok designer stopka dynamiczna

Dodając stopkę w dowolne miejsce szablonu, informacje o nadawcy automatycznie wyświetlą się w kreacji. Jeżeli dane w systemie nie zostały uzupełnione, w stopce wyświetli się tekst Wiadomość wysłana przez:, gdzie możesz dopisać brakujące informacje.
dynamiczna stopka nadawcy

Jeśli potrzebujesz zmienić swoje dane w systemie i chcesz, aby wyświetliły się one poprawnie w jednym z utworzonych już szablonów, pamiętaj by ponownie dodać w nim blok ze stopką. Działanie to sprawi, iż dane zostaną zaktualizowane.